آخرین اخبار
اخبار > تمرکز برنامه‌ریزی‌ها در راستای تولیدات صادرات ‌محور باشد/باید برای دستیابی به بازارهای جدید تلاش کنیم


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٤٢٠

تاریخ:1396/08/24


استاندار هرمزگان در همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان:
تمرکز برنامه‌ریزی‌ها در راستای تولیدات صادرات ‌محور باشد/باید برای دستیابی به بازارهای جدید تلاش کنیم

استاندار هرمزگان گفت: تمرکز برنامه‌ریزی‌ها باید در راستای تولیدات صادرات ‌محور باشد و مدیران باید شرایط را برای تولید محصولات فاخر و دستیابی به بازارهای جدید فراهم کنند تا در مسیر صادرات گام‌های جدیدی برداریم.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در بیست‌ویکمین همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان هرمزگان با تاکید بر اینکه تمرکز برنامه‌ریزی‌ها باید در راستای تولیدات صادرات ‌محور باشد، بیان داشت: در بازار جهانی رقابت شدیدی برای صادرات کالا و فروش محصولات وجود دارد و ما نیز باید شرایطی فراهم کنیم که در این بازار توان رقابت داشته باشیم.

وی ادامه داد: تولیدات ما باید بر محوریت مزیت‌های نسبی کشور باشد و توان خود را برای تولید محصولات دارای مزیت قرار دهیم.

استاندار هرمزگان افزود: تولیدات صادرات محور باید از دو خصوصیت کیفیت و قیمت مناسب برخوردار باشند و روی این دو مقوله مهم باید بیشتر کار کنیم.

همتی با بیان اینکه امروز صادرات نوعی علم و دانش است، تصریح کرد: صادرات به کاری تخصصی تبدیل شده و ما نیز باید به خوبی این تخصص را بیاموزیم تا در بازار صادراتی حضور پیدا کنیم.

وی به مزیت‌های هرمزگان در تولید محصولات اشاره کرد و اظهار داشت: در این استان انواع محصولات دریایی و کشاورزی قابلیت تولید و فرآوری و صادر شدن دارند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: باید همه استعدادهای بخش دولتی و خصوصی را کنار هم قرار دهیم تا راه برای افزایش تولید و صادرات هموار شود که در این صورت اشتغال نیز افزایش خواهد یافت.

همتی عنوان کرد: مدیران باید شرایط را برای تولید محصولات فاخر و دستیابی به بازارهای جدید فراهم کنند تا در مسیر صادرات گام‌های جدیدی برداریم.

شماره خبر : ٦٤٢٠
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.