آخرین اخبار
اخبار > توسعه تولید و اشتغال در گروی دستیابی به فناوری‌های جدید است/برنامه‌هاي هفته پژوهش متفاوت از گذشته برگزار شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٤١٠

تاریخ:1396/08/23


استاندار هرمزگان در ستاد هفته پژوهش و فناوری استان:
توسعه تولید و اشتغال در گروی دستیابی به فناوری‌های جدید است/برنامه‌هاي هفته پژوهش متفاوت از گذشته برگزار شود

استاندار هرمزگان گفت: توسعه تولید و اشتغال در گروی توسعه و تولید علم و دستیابی به فناوری‌های جدید است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست ستاد هفته پژوهش و فناوری استان هرمزگان با بيان اینکه ایجاد ثروت و ارتقاء وضع عمومی جامعه بدون توسعه علم امکان پذیر نیست، عنوان كرد: ایجاد ثروت، ارتقاء وضعیت عمومی مردم در جامعه، توسعه تولید و اشتغال در گروی توسعه و تولید علم و دستیابی به فناوری‌های جدید است.

وی اضافه کرد: توسعه همه جانبه در کشور مدیون دانشمندان، پژوهشگران و فناورانی است که در مراکز عملی فعالیت می‌کنند و راه‌ها را برای دستیابی به علم و فناوری جدید هموار کرده‌اند.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: در زمینه پژوهش و فعالیت‌های علمي، اقدامات خوبی درکشور صورت گرفته و باید این فعالیت ها علاوه بر افزایش، مستمر نیز باشد تا بتواند در آینده تاثیرات موثری در توسعه کشور داشته باشد.

همتی با بیان اینکه برنامه‌های هفته پژوهش نباید تبدیل به برنامه‌های روتین و کلیشه‌ای شود، خاطرنشان کرد: برای ارتقاء سطح علمی، جامعه نیازمند ورود دستاوردها و دانش جدید است که این نیز با برنامه‌ریزی در زمینه پژوهش توسط دانشگاه‌ها و حتی آموزش و پرورش محقق مي‌شود.

وی بيان داشت: آموزش و پرورش باید زمینه‌ساز پژوهشگری در جامعه از سنین کم باشد تا افراد زمانی که وارد دانشگاه می‌شوند با پژوهش بیگانه نباشند و بتوانيم در این عرصه دستاوردهای خوبی داشته باشیم.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه باید هفته پژوهش امسال با سال گذشته متفاوت باشد، افزود: اعضای ستاد هفته پژوهش باید گزارش تفاوت کارهای امسال با سال گذشته در این هفته را ارائه کنند.

همتی اضافه کرد: این ستاد باید در زمینه پژوهش‌ها و دستاوردهای عرصه صنعت و معدن نیز فعال شود و فناوری‌های واحدهای خصوصی و نیم دولتی را در نمایشگاه‌های آینده هفته پژوهش داشته باشند.

شماره خبر : ٦٤١٠
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.