آخرین اخبار
اخبار > اصول ايمني در ساخت‌وسازهاي شهري و روستايي رعايت شود/وقوع 206 زمين لرزه از ابتداي سال جاري تاكنون در هرمزگان


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٤٠٠

تاریخ:1396/08/22


مديركل مديريت بحران استانداري هرمزگان:
اصول ايمني در ساخت‌وسازهاي شهري و روستايي رعايت شود/وقوع 206 زمين لرزه از ابتداي سال جاري تاكنون در هرمزگان

مديركل مديريت بحران استانداري هرمزگان گفت: با توجه به زلزله‌خيز بودن هرمزگان لازم است تا در ساخت‌وسازهاي شهري و روستايي اصول ايمني رعايت شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، عليرضا صفا در نشست شوراي هماهنگي مديريت بحران استان هرمزگان با بيان اينكه هرمزگان استاني حادثه‌خيز است و حوادثي همچون سيل و زلزله و توفان‌ در اين استان به وقوع مي‌پيوندد، اظهار داشت: از ابتداي سال 96 تا امروز در مجموع 206 زمين لرزه در هرمزگان به وقوع پيوسته است.

وي ادامه داد: اين زلزله‌ها شامل 74 زمين لرزه زير سه ريشتر، 132 زلزله بالاي سه ريشتر، 15 زمين لرزه بالاي چهار ريشتر و دو زلزله بالاي پنج ريشتر بوده است.

مديركل مديريت بحران استانداري هرمزگان افزود: هماهنگي و تعامل خوبي ميان نهادها و دستگاه‌هاي امدادي و عضو شوراي مديريت بحران استان وجود دارد و تلاش كرده‌ايم در زمان بروز حوادث در اسرع وقت به مصدومين كمك كنيم.

صفا تصريح كرد: با ايجاد سيستم‌هاي بي‌سيم ميان دستگاه‌هاي متولي امداد و نجات استان و مديريت بحران استانداري و همچنين فرمانداري‌ها ارتباط لحظه‌اي برقرار است تا در مواقع بحراني اقدام لازم صورت گيرد.

وي گفت: با توجه به در پيش بودن فصل سرما تمهيدات لازم براي بارندگي و آمادگي در برابر سيل و توفان در هرمزگان اتخاذ شده است.

مديركل مديريت بحران استانداري هرمزگان خاطرنشان كرد: با توجه به زلزله‌خيز بودن هرمزگان لازم است تا در ساخت‌وسازهاي شهري و روستايي اصول ايمني رعايت شود.

صفا گفت: دستورالعمل ايمني شهر بندرعباس توسط سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني بندرعباس تهيه شد و مورد تصويب شوراي شهر بندرعباس قرار گرفته است.

شماره خبر : ٦٤٠٠
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.