آخرین اخبار
اخبار > دستگاه‌هاي مختلف به صورت شبانه‌روزي براي مواقع بحراني و حوادث آمادگي داشته باشند


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٣٩٩

تاریخ:1396/08/22


دکتر همتی در شوراي هماهنگي مديريت بحران استان:
دستگاه‌هاي مختلف به صورت شبانه‌روزي براي مواقع بحراني و حوادث آمادگي داشته باشند

استاندار هرمزگان با تاكيد بر اينكه براي مواقع بحراني بايد به صورت شبانه‌روزي آمادگي داشته باشيم، گفت: مديريت بحران و پدافند غيرعامل دو مقوله بسيار مهم هستند و احتمال رو به رو شدن با حوادث در هر لحظه‌اي وجود دارد و نياز است آمادگي لازم همواره وجود داشته باشد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شوراي هماهنگي مديريت بحران استان هرمزگان جان باختن جمعي از هموطنان بر اثر حادثه زمين لرزه در غرب كشور را تسليت گفت و اظهار داشت: براي كمك به حادثه ديدگان اين زلزله اعلام آمادگي مي كنيم و آماده هرگونه همكاري و پشتيباني تجهيزاتي و اعزام نيروهاي امدادي از استان هرمزگان به مناطق زلزله‌زده هستيم.

وي با تاكيد بر اينكه براي مواقع بحراني بايد به صورت شبانه‌روزي آمادگي داشته باشيم، افزود: مديريت بحران و پدافند غيرعامل دو مقوله بسيار مهم هستند و احتمال رو به رو شدن با حوادث در هر لحظه‌اي وجود دارد و نياز است آمادگي لازم همواره وجود داشته باشد.

استاندار هرمزگان خواستار توجه به آموزش و پيشگيري در زمينه مديريت بحران شد و بيان داشت: هرمزگان استاني زلزله‌خيز است و علاوه برآن حوادثي همچون سيل نيز در اين استان واقع مي‌شود و با توجه به قرار داشتن در كنار دريا و همچنين تردد هوايي داخلي و خارجي، وجود مسير ريلي و همچنين استقرار صنايع بزرگ امكان بروز هر نوع حادثه‌اي در هرمزگان وجود دارد.

همتي تصريح كرد: براي آمادگي در برابر حوادث مانورهاي مختلف در ساعات مختلف شبانه‌روز بايد در هرمزگان برگزار شود تا ميزان آمادگي دستگاه‌هاي مختلف براي مواقع بحراني مورد ارزيابي قرار گيرد.

وي گفت: هرچه قدر آمادگي براي حوادث وجود داشته باشد، خسارت‌هاي جاني و مالي نيز در بحران‌هاي مختلف كاهش مي‌يابد و اين نشان مي‌دهد كه مديريت بحران از درجه اهميت بسيار زيادي برخودار است و بايد آن را جدي بگيريم و هماهنگي لازم و ظرفيت و توانمندي مقابله با هر بحراني را داشته باشيم.

استاندار هرمزگان خاطرنشان كرد: با توجه به وسعت استان هرمزگان نياز است سه پايگاه بزرگ امداد و نجات در مناطق مركز، شرق و غرب استان ايجاد شود تا در زمان حوادث سريع‌تر امدادرساني صورت گيرد.

همتي همچنين خواستار آموزش دهياران و اعضاي شوراها براي آمادگي در برابر بحران شد و اضافه كرد: با استان‌هاي همجوار نيز بايد هماهنگي و تعامل داشته باشيم تا در مواقع بحران از ظرفيت‌هاي يكديگر بهره ببريم.

شماره خبر : ٦٣٩٩
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.