آخرین اخبار
اخبار > تیاب به بندری فعال و پررونق تبدیل خواهد شد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٣٨٧

تاریخ:1396/08/21


دکتر همتی در کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان:
تیاب به بندری فعال و پررونق تبدیل خواهد شد

استاندار هرمزگان گفت: برنامه های خوبی برای بندرتیاب مد نظر است و تیاب به بندری فعال و پررونق تبدیل خواهد شد.

 

 

 

 


Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان هرمزگان که در بندرتیاب شهرستان میناب برگزار شد، اظهار داشت: با اقداماتی که صورت گرفته و استقرار دستگاه هایی همچون بنادر، گمرک، استاندارد و سایر دستگاه های مربوطه بندر تیاب که از بنادر قدیمی منطقه است دوباره فعال خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به ابلاغ و اجرای آئین نامه کالای ملوانی در هرمزگان فعالیت های تجاری در بندرتیاب نیز رونق خواهد گرفت.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه توسعه سواحل و افزایش تراکم جمعیت در مناطق ساحلی جنوب کشور به ویژه در سواحل مکران مورد تاکید مقام معظم رهبری است، تصریح کرد: باید استعدادهای موجود در این مناطق را به خوبی شکوفا کنیم و برنامه دولت نیز این است که منویات مقام معظم رهبری را تحقق بخشد.

همتی با تاکید بر اینکه می توان از کمک و همراهی مردم در مبارزه با قاچاق استفاده کرد، بیان داشت: برنامه و دستور کار ما باید مقابله با باندهای اصلی و بزرگ قاچاق باشد.

وی خواستار تسریع در رویه های صادرات کالا از بنادر و گمرکات هرمزگان شد و بیان داشت: صادرکنندگان نباید در بندر و گمرک دچار معطلی شوند و نیاز است اشکالات و نواقص موجود در این زمینه رفع شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: از این پس دیگر اجرای آئین نامه تجارت کالای ملوانی رسما در هرمزگان آغاز شده و هیچ نهادی نباید برای افرادی که قصد واردات کالا از این طریق را دارند مزاحمت ایجاد کند.

همتی اضافه کرد: در کنار سهمیه تعیین شده برای واردات باید مقدار مشخصی هم کالا صادر شود تا صادرات از طریق بنادر استان اوج بگیرد و افزایش یابد.

وی گفت: برنامه های خوبی برای بندرتیاب مد نظر است و تیاب به بندری فعال و پررونق تبدیل خواهد شد و در این راستا نیاز است اقداماتی همچون ایجاد پایانه صادراتی، ایجاد سردخانه و انبار و بهسازی جاده میناب به تیاب صورت گیرد.

استاندار هرمزگان افزود: در کنار فعالیت های تجاری باید برای افزایش جذب گردشگر با توجه به مناطق دیدنی ساحلی و دریایی بندر تیاب اقدام شود.

همتی اضافه کرد: تجارت کالا باید در بنادر کوچک و متوسط موجود در مناطق ساحلی هرمزگان توزیع شود تا این بنادر رونق یابند.

شماره خبر : ٦٣٨٧
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.