آخرین اخبار
اخبار > تیاب به بندری فعال و پررونق تبدیل خواهد شد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٣٨٧

تاریخ:1396/08/21


دکتر همتی در کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان:
تیاب به بندری فعال و پررونق تبدیل خواهد شد

استاندار هرمزگان گفت: برنامه های خوبی برای بندرتیاب مد نظر است و تیاب به بندری فعال و پررونق تبدیل خواهد شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان هرمزگان که در بندرتیاب شهرستان میناب برگزار شد، اظهار داشت: با اقداماتی که صورت گرفته و استقرار دستگاه هایی همچون بنادر، گمرک، استاندارد و سایر دستگاه های مربوطه بندر تیاب که از بنادر قدیمی منطقه است دوباره فعال خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به ابلاغ و اجرای آئین نامه کالای ملوانی در هرمزگان فعالیت های تجاری در بندرتیاب نیز رونق خواهد گرفت.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه توسعه سواحل و افزایش تراکم جمعیت در مناطق ساحلی جنوب کشور به ویژه در سواحل مکران مورد تاکید مقام معظم رهبری است، تصریح کرد: باید استعدادهای موجود در این مناطق را به خوبی شکوفا کنیم و برنامه دولت نیز این است که منویات مقام معظم رهبری را تحقق بخشد.

همتی با تاکید بر اینکه می توان از کمک و همراهی مردم در مبارزه با قاچاق استفاده کرد، بیان داشت: برنامه و دستور کار ما باید مقابله با باندهای اصلی و بزرگ قاچاق باشد.

وی خواستار تسریع در رویه های صادرات کالا از بنادر و گمرکات هرمزگان شد و بیان داشت: صادرکنندگان نباید در بندر و گمرک دچار معطلی شوند و نیاز است اشکالات و نواقص موجود در این زمینه رفع شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: از این پس دیگر اجرای آئین نامه تجارت کالای ملوانی رسما در هرمزگان آغاز شده و هیچ نهادی نباید برای افرادی که قصد واردات کالا از این طریق را دارند مزاحمت ایجاد کند.

همتی اضافه کرد: در کنار سهمیه تعیین شده برای واردات باید مقدار مشخصی هم کالا صادر شود تا صادرات از طریق بنادر استان اوج بگیرد و افزایش یابد.

وی گفت: برنامه های خوبی برای بندرتیاب مد نظر است و تیاب به بندری فعال و پررونق تبدیل خواهد شد و در این راستا نیاز است اقداماتی همچون ایجاد پایانه صادراتی، ایجاد سردخانه و انبار و بهسازی جاده میناب به تیاب صورت گیرد.

استاندار هرمزگان افزود: در کنار فعالیت های تجاری باید برای افزایش جذب گردشگر با توجه به مناطق دیدنی ساحلی و دریایی بندر تیاب اقدام شود.

همتی اضافه کرد: تجارت کالا باید در بنادر کوچک و متوسط موجود در مناطق ساحلی هرمزگان توزیع شود تا این بنادر رونق یابند.

شماره خبر : ٦٣٨٧
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.