آخرین اخبار
اخبار > ظرفيت فضاي مجازي برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی مورد استفاده قرار گيرد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٣٧٩

تاریخ:1396/08/20


اکرمی در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان:
ظرفيت فضاي مجازي برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی مورد استفاده قرار گيرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعي استانداری هرمزگان گفت: امروزه فضای مجازی یکی از عرصه‌های مهم و در دسترس عموم مردم است که می‌توانيم از این ظرفیت برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی استفاده کنیم.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، بهروز اکرمی در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، بيان داشت: براي شناسایی علت نهادینه نشدن فرهنگ کتاب و کتابخوانی، نياز است تصویر روشنی از وضعیت کتاب و کتابخوانی در استان هرمزگان داشته باشیم.

وي تاكيد كرد: برای این كار بايد پیمایش علمی از وضعیت کتاب و کتابخوانی در هرمزگان صورت پذیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعي استانداری هرمزگان تصریح کرد: امروزه فضای مجازی یکی از عرصه‌های مهم و در دسترس عموم مردم است که می‌توانيم از این ظرفیت برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی استفاده کنیم و باید در این زمینه اهتمام ویژه داشت.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان نيز در اين نشست، اظهار داشت: مطالعه و کتابخوانی یک راه کم هزینه و موثر در افزایش آگاهی مردم است که تاثیر بسیار زیادی در بالارفتن کیفیت زندگی و امنیت روانی مردم خواهد داشت.

محسن زینلی تختی خواستار تدوین برنامه‌های فرهنگی مرتبط با مباحث کتاب و کتابخواني شد و افزود: با توجه به در پیش بودن هفته کتاب و کتابخوانی نیازمند همکاری سایر سازمان‌ها در زمینه ترویج کتابخوانی هستیم تا با استفاده از این امکانات و ظرفیت‌های استان، فرهنگ کتابخوانی را نهادینه کنیم.

وي ضمن تشریح اقدامات انجام گرفته بر اساس مصوبات قبلی انجمن، گفت: طبق مصوبه قبلی سعی بر آن شده است که تشکیل جلسات انجمن در استان هرمزگان و شهرستان‌های آن به حداکثر برسد و سعی بر اجرایی شدن مصوبات این جلسات داریم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان اضافه كرد: طبق مذاکرات انجام شده با اداره كل آموزش و پرورش، برنامه‌های متنوعی برای گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی تدارک دیده شده و در این هفته زنگ کتاب و کتابخوانی در همه مدارس هرمزگان به صدا درخواهد آمد.

زینلی تختی عنوان كرد: راه اندازی جشنواره گلریزان کتاب، برنامه‌ریزی برای انتخاب کتابخوان برتر سال، تشکیل باشگاه کتابخوانی با استفاده از حضور دانش آموزان و اولیاء، رسیدگی به مشکلات کتابخانه‌های در حال احداث روستایی، استفاده از ظرفیت‌های موجود برای راه اندازی کتابخانه در روستاها و تهیه فرم جمع آوری ایده‌های کتابخوانی برای شناسایی نقاط قوت و ضعف از پیشنهادات ارائه شده در این جلسه انجمن بود و مواردی همچون تعیین تکلیف وضعیت کتابخانه مرکزی شهرستان بندرعباس و تعیین تکلیف کتابخانه شهداء بندرعباس به تصویب رسید.

شماره خبر : ٦٣٧٩
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.