آخرین اخبار
اخبار > اربعین موجب ماندگاری نهضت عاشورای امام حسین(ع) شد/اربعین حسینی به یک جریان فراگیر و میلیونی تبدیل شده است


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٣٥٧

تاریخ:1396/08/18


استاندار هرمزگان با تسلیت اربعین حسینی:
اربعین موجب ماندگاری نهضت عاشورای امام حسین(ع) شد/اربعین حسینی به یک جریان فراگیر و میلیونی تبدیل شده است

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت: حرکتی که در اربعین حسینی ابتدا توسط حضرت زینب کبری(س) و پس از آن به تاسی از ایشان در طول تاریخ رواج یافت موجب ماندگاری نهضت عاشورای امام حسین(ع) شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی با تسلیت اربعین شهادت سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان، عنوان کرد: حرکتی که در اربعین حسینی ابتدا توسط حضرت زینب کبری(س) و پس از آن به تاسی از ایشان در طول تاریخ رواج یافت موجب ماندگاری نهضت عاشورای امام حسین(ع) شد.

وی ادامه داد: امام حسین(ع) برای مبارزه با ظلم و ستم و برقراری عدالت و امر به معروف و نهی از منکر قیام نمود و در این راه به شهادت رسید و امروز عاشورای حسینی و اربعین حسینی به دو نماد مهم برای آزادی خواهان عالم به تاسی از سالار شهیدان مبدل گشته است.

استاندار هرمزگان افزود: امروز شاهد هستیم که اربعین به یک جریان فراگیر و میلیونی تبدیل شده و میلیون‌ها نفر از سراسر دنیا و به ویژه از کشورهای اسلامی در این روز با پای پیاده به سوی زیارت حرم مطهر امام حسین(ع) می‌شتابند.

همتی تصریح کرد: در سال جاری نیز شاهد حضور میلیونی عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) در پیاده‌روی اربعین حسینی بودیم و مردم مسلمان ایران نیز در این تجلی شور و عشق حسینی بار دیگر نقشی موثر و ماندگار در کنار دیگر مسلمانان داشتند.

وی گفت: در استان هرمزگان نیز تمهیدات ویژه‌ای با تشکیل منظم جلسات ستاد اربعین در استان جهت اعزام زائران اربعین و همچنین ارائه خدمات مناسب به آنان صورت گرفت و هزاران نفر از دلدادگان حسینی از هرمزگان نیز در حماسه بزرگ اربعین حضور یافتند.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: در شهرها و روستاهای سراسر استان هرمزگان نیز آئین‌های باشکوه عزاداری اربعین حسینی به شکل مناسبی با حضور خیل عزاداران برگزار شد و از مردم شریف و مومن هرمزگان به دلیل همکاری در برگزاری و حضور پرشور در این مراسم‌ها قدردانی می‌کنم.

شماره خبر : ٦٣٥٧
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.