آخرین اخبار
اخبار > استقرار دو فروند هواپیمای ATR در هرمزگان از دستاوردهای برجام است/اين هواپيماها جهش مناسبی را در خدمات حمل و نقل هوایی ایجاد مي‌كنند


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٠٤٦

تاریخ:1396/07/20


استاندار هرمزگان در نشست خبري با مديرعامل هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران:
استقرار دو فروند هواپیمای ATR در هرمزگان از دستاوردهای برجام است/اين هواپيماها جهش مناسبی را در خدمات حمل و نقل هوایی ایجاد مي‌كنند

استاندار هرمزگان گفت: استقرار دو فروند هواپیمای ATR در بندرعباس از دستاوردهای برجام است که امکان خرید هواپیماهای جدید را برای کشورمان فراهم آورد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست خبري مشترك با مديرعامل شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران هما كه پيرامون برقراري پروازهاي داخلي، منطقه اي و خارجي با دو فروند هواپیمای جديد ATR در هرمزگان برگزار شد، عنوان كرد: استقرار دو فروند هواپیمای ATR در بندرعباس از دستاوردهای برجام است که امکان خرید هواپیماهای جدید را برای کشورمان فراهم آورد و اکنون شاهد استفاده مناسب و مطلوب از این تجهیزات در سراسر کشور هستیم.

وي ادامه داد: حضور این هواپیماها در فرودگاه بندرعباس می‌تواند جهش مناسبی را در حوزه مسافرت‌ها و خدمات حمل و نقل هوایی ایجاد کند چرا که در فاز نخست پنج سورتی پرواز به 10 مقصد مختلف در روز توسط این هواپیماها در مسیرهای تعریف شده انجام می‌شود.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه پرواز به جزایر برای ما خیلی مهم است، عنوان داشت: یکی از ابعاد استراتژیک بندرعباس به دلیل انجام اقدامات و خدمات پشتیبانی از جزایر خلیج فارس است و استقرار هواپیماهای جدید در فرودگاه بندرعباس، امکان تردد به جزایر را آسان‌تر خواهد کرد.

همتي بيان داشت: این دو فروند هوایپما که پس از تحریم‌ها وارد کشور شده می‌تواند کمک شایانی به بعد ارتباطی هرمزگان به عنوان استانی پرتردد و استراتژیک بکند کما اینکه تقاضا برای سفرهای هوایی نیز در این استان بسیار بالاست.

وی تاکید کرد: تقویت خطوط و تعدد پروازها به جزایر و سایر شهرهای استان بسیار برایمان مهم است و در این راه از مسئولان مربوطه خواسته‌ایم به این امر مهم توجه کنند.

همتی اضافه کرد: بالارفتن تعداد پروازها به استان‌های دیگر نیز باید در اولویت ایران‌ایر باشد و ما نیز کمک خواهیم کرد تا این پروازها رونق بگیرند.

وی از وزیر راه و شهرسازی نیز به طور ویژه تقدیر کرد و گفت: خانم شرفبافی از جمله بانوان توانمند صنعت هوایی کشورمان هستند که حضورشان در هرمزگان برای ما دستاورد ارزشمندی به دنبال داشته است و امیدواریم که تجربه موفقی از استقرار این هواپیماها در هرمزگان داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نيز در اين نشست گفت: این هواپیما در 10 مسیر هوایی داخل کشور پرواز می کند.

فرزانه شرفبافی افزود: پرواز در مسیر کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز در حال بررسی است.

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران بيان داشت: تعداد هواپیماهای ATR براساس قرارداد امضا شده با شرکت های سازنده و برنامه ریزی های انجام شده به 20 فروند خواهد رسید و این برنامه تا پایان سال 2018 میلادی محقق شود.

وی ادامه داد: این هواپیماها در تمام مناطق کشور برای پرواز های استانی و منطقه ای به کار گرفته می شوند که این کار از جنوب کشور و شهر بندرعباس با 2 فروند هواپیما آغاز شده است.

وی اضافه کرد: این هواپیماها، پروازهای منطقه ای مانند بندرعباس به دبی، مسقط و سایر شهرهای حوزه خلیج فارس متناسب با نیاز و تقاضا را هم انجام می دهند.

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ابراز داشت: این پروازها برای خدمات رسانی به تمام کشور، ارتقاء خدمات رسانی به مردم، انجام پروازهای بدون تاخیر و با کیفیت برقرار شده است.

شماره خبر : ٦٠٤٦
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.