آخرین اخبار
اخبار > طرح‌هاي اثربخش در زندگي مردم در اولويت تكميل قرار گيرند


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٠٤٥

تاریخ:1396/07/20


دکتر همتی در شورای برنامه ریزی و توسعه استان:
طرح‌هاي اثربخش در زندگي مردم در اولويت تكميل قرار گيرند

استاندار هرمزگان گفت: برای تکمیل طرح های نیمه تمام عمرانی اولویت با طرح هایی است که در زندگی مردم نقش مهمی دارند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در هفتمين نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان، عنوان كرد: برای تکمیل طرح های نیمه تمام عمرانی اولویت با طرح هایی است که در زندگی مردم نقش مهمی دارند.

وي ادامه داد: پیشرفیت فیزیکی طرح ها هم در تکمیل آنها بسیار مهم است و اولویت با طرح های با پیشرفیت فیزیکی بالای 90 درصد است.

استاندار هرمزگان افزود: با توجه به محدود بودن منابع باید از منابع موجود به صورت بهینه در تکمیل طرح های نیمه تمام عمرانی استفاده کینم و مدیران دستگاه های اجرایی استان بهترین روش ها را برای مدیریت منابع محدود مالی جهت اتمام پروژه های نیمه تمام عمرانی به کار گیرند.

همتي تصريح كرد: مدیریت منابع باید نتیجه ای به همراه داشته باشد و در غیر این صورت نشان دهنده ناکارآمدی خواهد بود.

وي با اشاره به طرح تعیین خط بهینه حریم توسعه ساحلی شهر بندرعباس، اظهار داشت: در سال های گذشته مداخلات انسانی در ساحل انجام شده و آن را از شرایط طبیعی خارج کرده است و با اجرای طرح تعیین خط حریم ساحل ، در مکان هایی که ساخت و ساز شده است به جای تخریب ، این فضاها برای استفاده عمومی مردم تغییر می یابد.

استاندار هرمزگان گفت: با تغییر رویکرد، مکان هايي که در حریم ساحل ساخته شده اند در اختیار استفاده مردم قرار می گیرند.

همتي خاطرنشان كرد: باید مراقبت شود از این پس در حریم 60 متری ساحل تصرف و تجاوزی صورت نگیرد و کاربری بناهای ساخته شده کنونی نیز به مواردی برای استفاده عمومی تغییر کاربری داده شود تا بتوان آنها را مجاز تلقی کرد و تخریب بناهای احداث شده در ساحل و بستر دریا هدر دادن و اتلاف منابع ملی صرف شده است.

استاندار هرمزگان درباره وضعیت بهداشت و درمان نیز اظهار داشت: بخش بهداشت و درمان هرمزگان در یک برنامه ریزی کوتاه مدت باید به سطحی برسد که از سایر استان ها و حتی کشورهای حوزه خلیج فارس مراجعه کننده داشته باشد.

شماره خبر : ٦٠٤٥
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.