آخرین اخبار
اخبار > نظارت بر ذبح و صید شرعی رسالت مهم دامپزشکی است/لزوم کنترل بیماری‌های مشترک بین انسان و دام


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٠٤٤

تاریخ:1396/07/19


رئوفی در آئین گرامیداشت روز ملی دامپزشکی در هرمزگان:
نظارت بر ذبح و صید شرعی رسالت مهم دامپزشکی است/لزوم کنترل بیماری‌های مشترک بین انسان و دام

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: رسالت مهم سازمان دامپزشکی نظارت برذبح و صید شرعی است و حتی درجوامع غیرمسلمان به اهمیت اين امر پی برده‌اند و اعتراف دارند این تاکید اسلام بر ذبح شرعی حیوانات حتما دارای حکمت خاصی است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، علی رئوفی در آئین گرامیداشت روز ملی دامپزشکی در استان هرمزگان با گرامیداشت این روز و قدردانی از تلاش‌های مجموعه مدیران و کارکنان اداره کل دامپزشکی هرمزگان با اشاره به نقش مهم نیروی انسانی د رهرسازمان، اظهار داشت: نیروهای انسانی خلاق و توانمند هر سازمانی سرمایه و رمز موفقیت آن هستند.

وی تصریح کرد: اداره کل دامپزشکی استان هرمزگان با وجود کمبود نیروی انسانی اقدامات بسیارخوبی را به مردم استان ارائه كرده است.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان بیان داشت: مبارزه، پیشگیری، پایش، کنترل بیماری‌های مشترک بین انسان ودام، کنترل بیماری‌های واگیردار و نظارت بر بهداشت مزارع  به ویژه در هرمزگان  ازمسائل مهمی است که سازمان دامپزشکی باید سرلوحه کارهای خود جهت حراست از سلامت مردم انجام دهد.

رئوفی با اشاره به تغییر سبک زندگی مردم در عصرکنونی و دوچندان شدن ماموریت سازمان دامپزشکی، خاطرنشان کرد: با تغییر سبک زندگی، ذائقه و نوع غذاهای مردم در جامعه امروزی، وظیفه سازمان دامپزشکی در حراست از سلامت مردم بسیارسنگین شده است .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان افزود: با وجود اقدامات بسیار مناسب سازمان دامپزشکی برای حفاظت از سلامت مردم، تبلیغات سوئی علیه تلاش‌های این مجموعه خدوم صورت می‌پذیرد  و سلامت انواع محصولات تولیدی را بدون دلیل زیرسوال می‌برند  که وظیفه مهم مسئولین آگاه‌سازی مردم از واقعیت‌هاست.

وی گفت: تبلیغات گسترده شبکه‌های ماهواره‌ای در تبلیغ انواع مواد غذایی که سلامت آنها مورد تایید نیست، سلامت مردم  را در خطر انداخته است و چالش مهم دیگری در عرصه بهداشت است که وظیفه سازمان دامپزشکی در آگاهی بخشی جامعه در این خصوص بسیار مهم است.

وی به راهکار مقابله با تبلیغات سوء شبکه‌های ماهواره‌ای که سلامت مردم را نشانه گرفته‌اند اشاره كرد و   افزود: یک هماهنگی بین وزارت بهداشت، سازمان دامپزشکی و اداره کل استاندارد  نیاز است تا با اطلاع‌رسانی به موقع درباره آثار سوء این تبلیغات فریبنده مردم را از سردرگمی نجات دهند.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان عنوان كرد: امروزه رشد جمعیت نسبت به گذشته سرعت بالایی گرفته است و به تناسب نیاز جمعیت امروزی به غذا به ویژه غذاهای سالم بیش از پیش ضروری است که این امر وظیفه کارکنان سازمان دامپزشکی را دوچندان می‌کند.

شماره خبر : ٦٠٤٤
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.