آخرین اخبار
اخبار > پرداخت تسهیلات مشاغل خانگي به روستائیان هرمزگان تسریع می‌شود/ایجاد اشتغال پایدار رمز تحقق اقتصاد مقاومتی است


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٠٤٣

تاریخ:1396/07/19


مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری هرمزگان:
پرداخت تسهیلات مشاغل خانگي به روستائیان هرمزگان تسریع می‌شود/ایجاد اشتغال پایدار رمز تحقق اقتصاد مقاومتی است

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری هرمزگان با اشاره به نقش مهم تسهیلات مشاغل خانگي در توسعه روستاهای استان هرمزگان، گفت: پرداخت تسهیلات خرد بانکی که نقش چشمگیری در توسعه و رونق اشتغال روستاهای استان دارد در هرمزگان تسریع می‌شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مسعود پاکزاد در نشست بررسی تجدید نظر و تصمیم‌گیری درخصوص پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در استان هرمزگان و بررسی ارائه راهکار درخصوص چگونگی پرداخت تسهیلات که با حضورمدیران عامل بانک‌های استان و برخی دستگاه‌های اجرایی هرمزگان تشکیل شد با اشاره به نقش مهم تزریق تسهیلات بانکی در توسعه روستاهای استان، اظهار داشت: تسهیلات خردی که بانک‌های عامل استان به روستاهای استان  تزریق می‌کنند نقش مهم و چشمگیری در توسعه این مناطق و ایجاد اشتغال پايدار دارد.

وی تصریح کرد: تسهیلاتی  که به روستائیان استان توسط بانک‌ها پرداخت می‌شود به همراه خود تحولات چشمگیری نظیر رونق تولید و ایجاد اشتغال در این مناطق  را به همراه  دارد که این امر یک مزیت مهم است.

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری هرمزگان افزود: مدیران عامل بانک‌های استان در پرداخت تسهیلات خرد اشتغالزایی به روستائیان استان در بحث ضمانت‌های بانکی حداکثر همراهی و همکاری را با روستائیان استان بعمل آورند تا این قشر مهم با دغدغه خاطر کمتری تسهیلات را دریافت کنند.

پاكزاد خاطرنشان كرد: فرآیند طولانی مدت پرداخت تسهیلات بانکی به متقاضیان یکی از دغدغه‌های همیشگی مردم استان است که مدیران عامل بانک‌های استان باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که متقاضیان مراحل تشکیل پرونده و دریافت تسهیلات را طی 15 روز به سرانجام برسانند و  روند پرداخت تسهیلات بانکی بیش از ١٥ روز طول نکشد.

وی گفت: با گسترش طرح‌های پرورش میگو، پرورش گیاهان دارویی و گسترش مشاغل خانگی با همراهی بانک‌ها در استان هرمزگان شاهد تحولات خوبی در عرصه اشتغال خواهیم بود.

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت تحقق اقتصاد مقاومتی دراین رابطه تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی با صرفه‌جویی، بهره‌وری و ایجاد اشتغال پایدار محقق می‌شود.

در اين نشست شيوه‌نامه اعطاء تسهیلات مشاغل خانگي استان با همکاری مدیران عامل بانک‌ها به ویژه دبیر شورای هماهنگی بانک  تدوين شد كه  این امر با تقدیر مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری از مدیران عامل بانك هاي استان بخصوص آبسواران مديرعامل بانك ملي استان و دبير شوراي هماهنگي بانك هاي استان همراه بود.

شماره خبر : ٦٠٤٣
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.