آخرین اخبار
اخبار > استراتژي ارتقاي شاخص‌هاي عمراني استان و توسعه شهر بندرعباس توسط استاندار هرمزگان تعيين شد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٠٤٢

تاریخ:1396/07/19


سرپرست معاونت عمراني استانداری هرمزگان:
استراتژي ارتقاي شاخص‌هاي عمراني استان و توسعه شهر بندرعباس توسط استاندار هرمزگان تعيين شد

سرپرست معاونت هماهنگي امور عمراني استانداری هرمزگان از تعيين استراتژي ارتقاي شاخص‌هاي عمراني استان و توسعه شهر بندرعباس از سوي استاندار هرمزگان خبر داد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، رضا مدرس با اشاره به هدف‌گذاري صورت گرفته جهت ارتقاي شاخص‌هاي عمراني استان هرمزگان، اظهار داشت: در اين راستا طبق برنامه‌ريزي صورت گرفته شهرستان‌هايي كه در شاخص‌هاي عمراني از ساير شهرستان‌هاي استان عقب‌تر هستند، احصا شده و براي هر شهرستان يك دستگاه اجرايي معين تعيين شده است.

وي ادامه داد: براين اساس فرمانداران اين شهرستان‌ها بايد با همكاري مديران كل دستگاه‌هاي معين تعيين شده براي شهرستان خود براي ارتقا شاخص‌هاي عمراني آن شهرستان و نزديك شدن به ميانگين استان اقدام كنند.

سرپرست معاونت هماهنگي امور عمراني استانداری هرمزگان افزود: راهبري ارتقا شاخص‌هاي كلان استان به ميانگين كشوري نيز مستقيما زيرنظر دكتر همتي استاندار هرمزگان صورت مي‌گيرد و اين برنامه به عنوان استراتژي حوزه عمراني استان هرمزگان تعيين شده است.

مدرس از انتخاب شهرداري بندرعباس به عنوان دستگاه معين ارتقاي شاخص‌هاي عمراني شهر بندرعباس خبر داد و بيان داشت: با توجه گستردگي، جمعيت و اهميت بسيار بالاي شهرستان بندرعباس به عنوان مركز استان، اين استراتژي در بندرعباس، در دو حوزه شهرستان و شهر بندرعباس اجرايي مي‌شود كه شهرداري بندرعباس به عنوان دستگاه معين براي شهر بندرعباس انتخاب شده است.

وي تصريح كرد: طبق اين استراتژي، وظايف و برنامه‌ها و پروژه‌هايي براي شهرداري بندرعباس مشخص شده كه بخشي از آن تا سه ماه آينده، بخشي ديگر تا پايان سال جاري و بخش ديگري تا سال‌هاي 97 و 98 اجرايي و تكميل خواهند شد.

سرپرست معاونت هماهنگي امور عمراني استانداری هرمزگان با برشمردن تعدادي از مهمترين پروژه‌هاي مدنظر براي شهر بندرعباس، عنوان كرد: ديدگاه عمده در اين راستا توسعه ساحل شهر بندرعباس با هدف بهره‌مندي مردم از ساحل با رويكرد گردشگري است.

مدرس خاطرنشان كرد: توسعه فضاي سبز، احداث تقاطع‌هاي غيرهمسطح، ايجاد پارك و شهربازي، ساماندهي و بهسازي وضعيت ترافيك، كمپ ساحلي بندرعباس، تكميل و بهسازي حوضچه پشت ساختمان قديم استانداري، تصفيه پساب فاضلاب شهر بندرعباس و استفاده از آن در آبياري فضاي سبز، احداث فرهنگسرا در محلات و راه اندازي آكواريوم بندرعباس از جمله مهمترين پروژه‌هاي تعريف شده است.

وي از تعيين تكليف وضعيت خورهاي شهر بندرعباس خبر داد و گفت: شهرداري بندرعباس به عنوان متولي ساماندهي خورها در اين شهر تعيين شد و دو پروژه مشترك براي ساماندهي خورها ميان شهرداري و شركت آب منطقه‌اي تعريف شده است.

سرپرست معاونت هماهنگي امور عمراني استانداری هرمزگان اضافه كرد: يكي از اقدامات مهم نيز تعيين خط حريم 60 متر ساحل بندرعباس است كه به زودي تعيين تكليف مي‌شود.

مدرس افزود: جهت بررسي بهتر وضعيت عمراني شهر بندرعباس، بازديدهاي متعددي از سوي دكتر همتي استاندار هرمزگان به همراه مديران حوزه عمراني و شهرداري از سطح شهر بندرعباس طي روزهاي اخير صورت گرفته است.

شماره خبر : ٦٠٤٢
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.