آخرین اخبار
اخبار > استراتژي ارتقاي شاخص‌هاي عمراني استان و توسعه شهر بندرعباس توسط استاندار هرمزگان تعيين شد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٠٤٢

تاریخ:1396/07/19


سرپرست معاونت عمراني استانداری هرمزگان:
استراتژي ارتقاي شاخص‌هاي عمراني استان و توسعه شهر بندرعباس توسط استاندار هرمزگان تعيين شد

سرپرست معاونت هماهنگي امور عمراني استانداری هرمزگان از تعيين استراتژي ارتقاي شاخص‌هاي عمراني استان و توسعه شهر بندرعباس از سوي استاندار هرمزگان خبر داد.

 

 

 

 


Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، رضا مدرس با اشاره به هدف‌گذاري صورت گرفته جهت ارتقاي شاخص‌هاي عمراني استان هرمزگان، اظهار داشت: در اين راستا طبق برنامه‌ريزي صورت گرفته شهرستان‌هايي كه در شاخص‌هاي عمراني از ساير شهرستان‌هاي استان عقب‌تر هستند، احصا شده و براي هر شهرستان يك دستگاه اجرايي معين تعيين شده است.

وي ادامه داد: براين اساس فرمانداران اين شهرستان‌ها بايد با همكاري مديران كل دستگاه‌هاي معين تعيين شده براي شهرستان خود براي ارتقا شاخص‌هاي عمراني آن شهرستان و نزديك شدن به ميانگين استان اقدام كنند.

سرپرست معاونت هماهنگي امور عمراني استانداری هرمزگان افزود: راهبري ارتقا شاخص‌هاي كلان استان به ميانگين كشوري نيز مستقيما زيرنظر دكتر همتي استاندار هرمزگان صورت مي‌گيرد و اين برنامه به عنوان استراتژي حوزه عمراني استان هرمزگان تعيين شده است.

مدرس از انتخاب شهرداري بندرعباس به عنوان دستگاه معين ارتقاي شاخص‌هاي عمراني شهر بندرعباس خبر داد و بيان داشت: با توجه گستردگي، جمعيت و اهميت بسيار بالاي شهرستان بندرعباس به عنوان مركز استان، اين استراتژي در بندرعباس، در دو حوزه شهرستان و شهر بندرعباس اجرايي مي‌شود كه شهرداري بندرعباس به عنوان دستگاه معين براي شهر بندرعباس انتخاب شده است.

وي تصريح كرد: طبق اين استراتژي، وظايف و برنامه‌ها و پروژه‌هايي براي شهرداري بندرعباس مشخص شده كه بخشي از آن تا سه ماه آينده، بخشي ديگر تا پايان سال جاري و بخش ديگري تا سال‌هاي 97 و 98 اجرايي و تكميل خواهند شد.

سرپرست معاونت هماهنگي امور عمراني استانداری هرمزگان با برشمردن تعدادي از مهمترين پروژه‌هاي مدنظر براي شهر بندرعباس، عنوان كرد: ديدگاه عمده در اين راستا توسعه ساحل شهر بندرعباس با هدف بهره‌مندي مردم از ساحل با رويكرد گردشگري است.

مدرس خاطرنشان كرد: توسعه فضاي سبز، احداث تقاطع‌هاي غيرهمسطح، ايجاد پارك و شهربازي، ساماندهي و بهسازي وضعيت ترافيك، كمپ ساحلي بندرعباس، تكميل و بهسازي حوضچه پشت ساختمان قديم استانداري، تصفيه پساب فاضلاب شهر بندرعباس و استفاده از آن در آبياري فضاي سبز، احداث فرهنگسرا در محلات و راه اندازي آكواريوم بندرعباس از جمله مهمترين پروژه‌هاي تعريف شده است.

وي از تعيين تكليف وضعيت خورهاي شهر بندرعباس خبر داد و گفت: شهرداري بندرعباس به عنوان متولي ساماندهي خورها در اين شهر تعيين شد و دو پروژه مشترك براي ساماندهي خورها ميان شهرداري و شركت آب منطقه‌اي تعريف شده است.

سرپرست معاونت هماهنگي امور عمراني استانداری هرمزگان اضافه كرد: يكي از اقدامات مهم نيز تعيين خط حريم 60 متر ساحل بندرعباس است كه به زودي تعيين تكليف مي‌شود.

مدرس افزود: جهت بررسي بهتر وضعيت عمراني شهر بندرعباس، بازديدهاي متعددي از سوي دكتر همتي استاندار هرمزگان به همراه مديران حوزه عمراني و شهرداري از سطح شهر بندرعباس طي روزهاي اخير صورت گرفته است.

شماره خبر : ٦٠٤٢
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.