آخرین اخبار
اخبار > ظرفيت‌هاي محلي اقتصاد مقاومتي در هرمزگان شناسايي شود/لزوم به‌كارگيري ظرفيت شركت‌هاي دانش بنيان/تاثير اقتصادي بخش گردشگري افزايش يابد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٠٢٦

تاریخ:1396/07/18


استاندار هرمزگان در ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي استان:
ظرفيت‌هاي محلي اقتصاد مقاومتي در هرمزگان شناسايي شود/لزوم به‌كارگيري ظرفيت شركت‌هاي دانش بنيان/تاثير اقتصادي بخش گردشگري افزايش يابد

استاندار هرمزگان گفت: برنامه اقتصاد مقاومتي كه در سطح ملي تعريف شده، از برش‌هاي استاني نيز برخوردار است اما بايد ظرفيت‌هاي محلي كه در برنامه كلان دستگاه‌ها تعريف نشده نيز توسط هركدام از دستگاه‌هاي اجرايي تعيين و به عنوان برنامه پيش‌رو مطابق آن عمل شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در پنجمين جلسه ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي استان هرمزگان با تاكيد بر اينكه اين ستاد بايد به عنوان بالاترين ستاد تمامي كارگروه‌هاي اقتصادي استان تعريف شود، اظهار داشت: بانك اطلاعاتي تمامي اقدامات بايد در ستاد اقتصاد مقاومتي تشكيل شود و دبیرخانه ستاد با سیاست‌گذاری کلان ظرفيت اقتصاد مقاومتی تمامی بخش‌ها را جمع آوري و ارائه کند.

وي ادامه داد: برنامه اقتصاد مقاومتي كه در سطح ملي تعريف شده، از برش‌هاي استاني نيز برخوردار است اما بايد ظرفيت‌هاي محلي كه در برنامه كلان دستگاه‌ها تعريف نشده نيز توسط هركدام از دستگاه‌هاي اجرايي تعيين و به عنوان برنامه پيش‌رو مطابق آن عمل شود.

استاندار هرمزگان بر لزوم به‌كارگيري ظرفيت شركت‌هاي دانش بنيان در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي تاكيد كرد و افزود: اين شركت‌ها تجربيات موفقي دارند كه مي‌توان از آن بهره برد.

همتي با بيان اينكه در آمايش سرزميني ايجاد صنايع بزرگ انرژي‌بر در شرق و غرب هرمزگان تعريف شده است، عنوان كرد: بايد در استان آمادگي لازم را جهت پشتيباني از اين صنايع ايجاد كنيم.

وي ظرفيت بخش گردشگري را بسيار گسترده دانست و بيان داشت: بايد در هرمزگان برنامه مناسبي براي توسعه سرمايه‌گذاري در بخش گردشگري داشته باشيم و تاثير اقتصادي اين بخش بايد دو برابر بخش صنعت و كشاورزي باشد.

استاندار هرمزگان تاكيد كرد: ظرفيت‌هاي متنوع دستگاه‌هاي مختلف در زمينه اقتصاد مقاومتي در هرمزگان بايد در ستاد اقتصاد مقاومتي يكپارچه‌سازي و اطلاعات آن تجميع شود.

شماره خبر : ٦٠٢٦
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.