آخرین اخبار
اخبار > سطح کیفی آموزشی هرمزگان افزایش یابد/جایگاه نوزدهم آموزش و پرورش هرمزگان قابل قبول نيست


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٠٢٤

تاریخ:1396/07/18


استاندارهرمزگان در شورای آموزش و پرورش استان:
سطح کیفی آموزشی هرمزگان افزایش یابد/جایگاه نوزدهم آموزش و پرورش هرمزگان قابل قبول نيست

استاندارهرمزگان یکی از نیازهای آموزشی استان را افزایش سطح کیفی آموزشی دانست و گفت: باید سطح کیفی آموزشی هرمزگان افزایش یابد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان به ضرورت جذب خیرین مدرسه ساز در استان اشاره كرد و اظهار داشت: باید آموزش و پروش تلاش کند دامنه مشارکت خیرین مدرسه ساز در استان را افزایش دهد و یکی از راه‌های ارتقاء سطح زیر ساخت ها و فضاهای آموزشی استان استفاده از ظرفیت های مردمی است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه دولت در تلاش است که اولویت هایي مانند حقوق و مزایا، یارانه، بودجه امنیتی و انتظامی که برای امنیت کشور ضروری است را تامین کند باید بتوان در استان با استفاده از ظرفیت ها و توان مردمی مسائل را برطرف ساخت.

استاندارهرمزگان وضعیت فعلی آموزش و پرورش طبق آمار ارائه شده را نگران کننده دانست و عنوان کرد: آمار ارائه شده در شورای آموزش و پرورش استان خوشایند نبوده و نگرانی هایي وجود دارد که باید با رایزنی با وزارتخانه مربوطه و استفاده از ظرفیت های مردمی و خیرین آنها را حل و مرتفع کرد.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفيت دستگاه های اجرایی واحدهای تولید و اقتصادی و نهادهای نظامی در پوشش بخشی از مشکلات حوزه آموزشی استان می تواند تا حدودی چاره ساز باشد.

همتي دلیل پایین بودن پذیرفته شدگان آزمون جذب نیروی آموزش و پرورش استان را معیوب بودن سیکل آموزشی در هرمزگان عنوان کرد و افزود: اینکه افراد بومی نمی‌توانند در آزمون جذب نیروی آموزش و پرورش پذیرفته شوند به دلیل ضعف آموزشی استان است و زماني كه افراد به درستی آموزش نبینند نتیجه آن عدم قبولی در آزمون‌ها خواهد شد.

وی اضافه کرد: عدم قبولی نیروهای ماندگار و بومی در آزمون‌های جذب نیروی آموزش و پرورش، موجب جذب نیروهای غیربومی و غیر ماندگار در استان می‌شود که آنها نیز پس از تجربه اندوزی چند ساله استان را ترک و این سیکل همین گونه باقی می‌ماند.

استاندارهرمزگان یکی از نیازهای آموزشی استان را افزایش سطح کیفی آموزشی دانست و بیان داشت: باید سطح کیفی آموزشی هرمزگان افزایش یابد زیرا حتی اگر آموزش خوب و مطلوب به دانش آموزان در چادر نیز صورت گیرد می‌تواند مثمر ثمر باشد.

همتي جایگاه نوزدهم را برای آموزش و پرورش هرمزگان نامطلوب دانست و گفت: جایگاه نوزدهم برای استانی مانند هرمزگان که دارای ظرفیت ها و ثروت خدادادی است قابل قبول نیست و این مجموعه باید با تلاش و برنامه‌ریزی تمام ظرفیت های خود را برای ارتقاء و رسیدن به 10 رتبه اول کشور به کار گیرد.

وي با بیان اینکه انتظاری که از تیم آموزش و پرورش استان دارم با سایر دستگاه ها متفاوت است، افزود: انتظار دارم که آموزش و پرورش استان با یک عزم جهادي بتواند وضعیت فعلی این مجموعه را ارتقاء بخشد.

شماره خبر : ٦٠٢٤
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.