آخرین اخبار
اخبار > استاندار هرمزگان در مراسم رژه بزرگ و ملی نیروهای مسلح در بندرعباس حضور یافت


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٥٨٣٨

تاریخ:1396/06/31


همزمان با نخستین روز هفته دفاع مقدس؛
استاندار هرمزگان در مراسم رژه بزرگ و ملی نیروهای مسلح در بندرعباس حضور یافت

دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان همزمان با نخستین روز هفته دفاع مقدس در مراسم رژه بزرگ و ملی نیروهای مسلح در بندرعباس حضور یافت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، همزمان با نخستین روز هفته دفاع مقدس رژه بزرگ نیروهای مسلح در سطح ملی در کنار آب های خلیج فارس در بندرعباس برگزار شد.

در این مراسم یگانهای شناور سطحی و زیر سطحی نیروی دریایی ارتش، تیپ‌های تفنگداران و تکاوران عملیات ویژه نیروی دریایی ارتش، ۳۲ فروند هواپیمای اف ۴، سوخو ۲۲، توکانو و انواع هلیکوپتر‌های جنگی ارتش و سپاه، پنجاه شناور سبک و تندروی نیروی دریایی سپاه و دریابانی نیروی انتظامی، بسیج و نیروهای مردمی نیز رژه رفتند.

ناوشکن‌های کلاس الوند، ناوهای پشتیبانی رزمی کلاس بوشهر، ناوهای کلاس دلوار و سیریک، ناوهای موشک انداز کلاس کمان، ناوچه‌های کلاس فجر، زیردریایی‌های کلاس طارق و غدیر، یگان‌های پروازی بال ثابت، فرندشیپ و هواناو‌ها و بالگردهای SH۳D اقتدار خود را در این رژه بزرگ به نمایش گذاشتند.

همچنین در این رژه تجهیزات یگان‌های موشکی ذوالفقار و مرصاد و سلاح‌های محمول تیپ یکم تفنگداران امام حسین (ع) به نمایش گذاشته شد و سقوط آزاد چتر بازان تیپ تکاوران عملیات ویژه از ارتفاع ۵ هزارپا نیز از دیگر برنامه‌های مراسم رژه امروز بود.

رژه دریایی نیز در محدوده‌ای از شرق تنگه هرمز تا آبهای ساحلی بندرعباس برگزار شد.

سردار رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء به عنوان مهمان ویژه برای حاضرین در این رژه سخنرانی کرد و دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان، امیر پوردستان جانشین فرمانده کل ارتش، امیردریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش، سردار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه و سردار مومنی جانشین فرمانده نیروی انتظامی و فرماندهان نظامی و مسئولان استان از جمله حاضرین در این رژه بودند.


Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

شماره خبر : ٥٨٣٨
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.