آخرین اخبار
اخبار > دفاع مقدس مجموعه ای از برجسته ترین افتخارات ملت بزرگ ایران است


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٥٨٣٤

تاریخ:1396/06/31


استاندار هرمزگان در پيامي به مناسبت هفته دفاع مقدس:
دفاع مقدس مجموعه ای از برجسته ترین افتخارات ملت بزرگ ایران است

استاندار هرمزگان با صدور پيامي ضمن گراميداشت فرارسيدن هفته دفاع مقدس، آورده است: دفاع مقدس، مجموعه ای از برجسته ترین افتخارات ملت بزرگ ایران در دفاع از انقلاب، شریعت و اسلام ناب محمدی(ص) و دفاع از مرزهای آبی و خاکی ايران اسلامی است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، متن پيام دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان به مناسبت هفته دفاع مقدس به اين شرح است:

 

ما در جنگ براي يك لحظه هم نادم و پشيمان از عملكرد خود نيستيم

امام خميني (ره)

دفاع مقدس، مجموعه ای از برجسته ترین افتخارات ملت بزرگ ایران در دفاع از انقلاب، شریعت و اسلام ناب محمدی(ص) و دفاع از مرزهای آبی و خاکی ايران اسلامی است که دلیرمردانش درخشنده ترین و نفیس ترین حماسه ها را در طول تاریخ این سرزمین به یادگار گذاشته اند.

ذکر فداکاری و مجاهدت رزمندگان دوران دفاع مقدس موجب زنده نگه داشتن و پویایی اسلام و انقلاب اسلامی مي شود و آمادگی و قدرت دفاعی ملت قهرمان ایران را به همگان معرفي مي كند.

هشت سال دفاع مقدس، بيانگر مقاومت ملتی است که قله های سربلند ایثار و حماسه و شرف را در راه دفاع از کیان مکتب، انقلاب و میهن اسلامی خویش درنوردیده است و حکایت ماندگار دلاوری شهیدان و شاهدانی است که با خون و جانشان سطر سطر تاریخ این مرز و بوم اسلامی را نگاشته اند.

استان هرمزگان با تقديم هزار و 200 شهيد در دوران هشت ساله دفاع مقدس، نقشي مهم در دفاع از آب و خاك ايران اسلامي داشته است كه بيانگر استواري و فداكاري مردم اين ديار در دفاع از آرمان هاي انقلاب اسلامي است.

هفته دفاع مقدس كه به مناسبت سالگرد آغاز جنگ تحميلي نامگذاري شده است، فرصت مناسبي است تا ياد و خاطره تمامي شهدا، جانبازان، آزادگان و ايثارگراني را كه در دفاع از مرزهای میهن اسلامی جانفشانی دلاورانه داشته اند را گرامي بداريم و در جهت ترويج فرهنگ ايثار و شهادت كه ضامن استمرار حركت انقلاب اسلامي است، تلاش كنيم.

اينجانب ضمن گراميداشت فرارسيدن هفته دفاع مقدس، اميدوارم تمامي آحاد جامعه همگام با يكديگر با كوشش فراوان در جهت تحقق آرمان هاي امام راحل، رهبر معظم انقلاب اسلامي و شهيدان و ايثارگران بزرگوار گام بردارند.

 

فریدون همتی

استاندار هرمزگان

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

شماره خبر : ٥٨٣٤
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.