آخرین اخبار
اخبار > جهاد کشاورزی و مراکز تحقیقاتی برای ریشه کنی آفات کشاورزی برنامه ریزی کنند/رتبه های کشوری هرمزگان در تولید محصولات حفظ و تقویت شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٥٨٠٠

تاریخ:1396/06/22


رئوفی در همایش کشت پائیزه و تجلیل از کشاورزان نمونه هرمزگان:
جهاد کشاورزی و مراکز تحقیقاتی برای ریشه کنی آفات کشاورزی برنامه ریزی کنند/رتبه های کشوری هرمزگان در تولید محصولات حفظ و تقویت شود

معاون هماهنگی اموراقتصادی وتوسعه منابع استانداری هرمزگان با تاکید بر ریشه کنی آفات از مزارع و باغات استان، گفت: مسئولان جهاد کشاورزی و مراکز تحقیقاتی استان باید راه حلی برای مبارزه با آفات که تولید محصولات باغی وکشاورزی استان را در معرض خطر قرار داده پیدا و این معضل را ریشه کن کنند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، علی رئوفی در همایش کشت پائیزه و تجلیل از کشاورزان نمونه استان هرمزگان با اشاره به اهمیت کشاورزی در تولید محصولات اساسی کشور، تصریح کرد: باید بخش کشاورزی به صورت ویژه ای مورد حمایت قرار گیرد تا روستاییان نسبت به تولید انواع محصولات انگیزه داشته باشند ودر روستاهای استان ماندگار شوند.

وی در ادامه افزود: بسیاری از افرادی که امروز در رده های مختلف مسئول هستند و مشغول خدمت رسانی می باشند کشاورز زاده هستند و از طریق همین شغل شریف کشاورزی زندگی و تحصیل کرده اند و موفق به کسب مدارج عالی علمی شده اند.

معاون هماهنگی اموراقتصادی وتوسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت کشاورزی در زندگی آحاد اقشارجامعه خاطرنشان کرد: کشاورزی بستر  زندگی می باشد و ادامه حیات بشر وابسته به تولیدات سالم کشاورزی است.

رئوفی با اشاره به موفقیت های بخش کشاورزی هرمزگان درسطح ملی درتولید محصولات باغی وکشاورزی افزود: استان هرمزگان رتبه اول تولید محصول لیمو ترش کشور ، رتبه دوم تولید انبه کشور ، رتبه سوم تولید نارنگی و رتبه چهارم تولید پر تقال کشور را به خود اختصاص داده است که این رتبه ها باید حفظ و تقویت شوند.

وی با اشاره به معوقات کشاورزان استان هرمزگان به بانک ها تصریح کرد: معوقات کشاورزان معضل چند ساله این قشر زحمت کش می باشد و پس از پیگیری های متعدد در سطح ملی و استانی مصوبه ای در خصوص بخشودگی وام های کشاورزان در اواخر سال گذشته جهت بخشودگی سود و دیر کرد وام های کشاورزان در زیر 100 میلیون تومان توسط دولت به بانک مرکزی ابلاغ شد ولی متاسفانه این میزان تقلیل پیدا کرده است و باعث ایجاد نگرانی و مشکل برای کشاورزان استان گردیده است که در این رابطه باید مسئولان بانکی استان چاره اندیشی کنند.

معاون هماهنگی اموراقتصادی وتوسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: کشاورزان هرمزگانی با توجه به مشکلات عدیده ای که با آن مواجه هستند به صورت ویژه در بحث دریافت تسهیلات بانکی  نیازمند کمک هستند.

رئوفی در همین رابطه تصریح کرد: بانک های استان به ویژه بانک کشاورزی در ارائه تسهیلات ، بخشودگی سود و دیرکرد تسهیلات دریافتی و تقسیط تسهلات دریافتی کشاورزان هرمزگانی را کمک و همراهی کنند تا با دغدغه کمتری به شغل شریف کشاورزی ادامه دهند و در این راه بی انگیزه نشوند.

معاون هماهنگی اموراقتصادی وتوسعه منابع استانداری هرمزگان با تاکید بر ریشه کنی آفات از مزارع و باغات استان در این رابطه افزود: مسئولان جهاد کشاورزی  و مراکز تحقیقاتی استان باید راه حلی برای مبارزه با این آفات که تولید محصولات باغی وکشاورزی استان را در معرض خطر قرار داده است پیدا کنند و این معضل را ریشه کن کنند.

در پایان این مراسم از کشاورزان نمونه استان، کارمندان نمونه جهاد کشاورزی ، کارشناسان نمونه و مدیران نمونه جهاد کشاورزی هرمزگان  با اعطاء لوح های سپاس، تقدیر و قدردانی شد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

شماره خبر : ٥٨٠٠
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.