آخرین اخبار
اخبار > جذب خیران خرد بهترین راهکار تقویت مجمع خیران حوزه‌های علمیه است/از هیچ تلاشی برای توسعه حوزه‌های علمیه دریغ نخواهیم کرد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٥٧٩٨

تاریخ:1396/06/22


معاون استانداری هرمزگان:
جذب خیران خرد بهترین راهکار تقویت مجمع خیران حوزه‌های علمیه است/از هیچ تلاشی برای توسعه حوزه‌های علمیه دریغ نخواهیم کرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: جذب خیران خرد بهترین راهکار برای تقویت مجمع خیران حوزه‌های علمیه است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، علی رئوفی در اولین همایش مجمع خیران حوزه‌های علیمه خواهران استان هرمزگان با اشاره به اهمیت استقلال حوزه‌های علمیه، عنوان کرد: استقلال مالی حوزه‌های علیمه عامل اساسی رشد و بالندگی آنها از ابتدای شکل‌گیری تاکنون بوده است.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان بیان داشت: تامین منابع مالی حوزه‌های علمیه از طریق وجوهات شرعی نظیرخمس، سهم امام و نذورات و موقوفات بوده است  که مصداق بارزآن حوزه علیمه بندرعباس است که بخشی از نیاز مالی آن از محل موقوفات تامین می‌شود که این امر یکی از افتخارات حوزه‌های علیمه عالم تشیع است.

وی ادامه داد: امروزه حوزه‌های علیمه در بسیاری از استان‌ها، شهرستان‌ها و حتی بخش‌ها توسعه پیدا کرده‌اند و یک طلبه برای اینکه رشد پیدا کند و به مدارج عالی معنوی برسد باید از اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در این راه مهم مدد بجوید.

رئوفی گفت: آیت الله مقدس اردبیلی، حاج شیخ مرتضی انصاری و بسیاری دیگر از بزرگان و مراجع عالم تشیع مصداق‌هایی هستند که در جوار بارگاه ملکوتی حضرت امیرالمومنین علی(ع) رشد پیدا کرده اند.

وی درهمین رابطه افزود: به طلاب جوانی که در هر نقطه‌ای ازهرمزگان مشغول آموختن درس طلبگی هستند توصیه می کنم همانند بزرگان این مکتب بخشی از عمر شریف خود را در جوار مضجع شریف اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در شهرهای زیارتی کربلا، نجف، مشهد مقدس و قم  برای تحصیل سپری کنند که این امر در رشد معنوی آنها تاثیر بسزایی دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: بهترین راه حفظ استقلال حوزه‌های علمیه و تقویت مجمع خیران توجه به بحث خیران به ویژه خیران خرد است که راهگشای حل بسیاری از مشکلات مالی حوزه های علمیه می تواند باشد.

رئوفی تصریح کرد: توجه به ظرفیت نخبگان در جذب منابع مالی از راهکارهایی است که می‌تواند به مجمع خیران حوزه‌های علیمه خواهران در جذب خیران کمک کند.

وی در پایان تصریح کرد: برای رشد و توسعه حوزه‌های علمیه استان از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد زیرا خود پرورش یافته همین مکتب هستیم و زندگی خود را وقف اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) کرده‌ایم و معتقدیم اسلام از روحانیت جدایی ناپذیر است و روحانیت نیز از اسلام جدا نخواهد شد و رهبری نظام و مردم جامعه در ید روحانیت که بخش نخبه و با کفایت جامعه اسلامی هستند، می باشد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

شماره خبر : ٥٧٩٨
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.