آخرین اخبار
اخبار > شرایط برای راه اندازي بنگاه‌های خرد و کوچک تسهیل شود/صنایع متوسط و خدمات فنی و مهندسی از حلقه‌های مفقوده در هرمزگان است


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٥٧٨٠

تاریخ:1396/06/19


دكتر جادری در ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان:
شرایط برای راه اندازي بنگاه‌های خرد و کوچک تسهیل شود/صنایع متوسط و خدمات فنی و مهندسی از حلقه‌های مفقوده در هرمزگان است

استاندار هرمزگان با تاكيد بر اينكه همه دستگاه‌های متولی باید شرایط لازم را برای راه اندازي بنگاه‌های خرد و کوچک تسهیل کنند، گفت: بانک‌های عامل در اين راستا کمک کنند و در پرداخت تسهیلات همراهی داشته باشند و از تسهيلات موجود اطلاع‌رسانی کنند تا جوانان وارد بازار کار شوند و پاسخ متقاضیان نيز سریع داده شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر جاسم جادری در نشست ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان با تاكيد بر اينكه اولویت کار تمامی دستگاه‌ها بايد اقتصاد مقاومتی قرار گیرد، عنوان كرد: هرمزگان ظرفیت‌های بسیار زیادی در اين زمينه دارد و تنوع مشاغل در هرمزگان نسبت به دیگر مناطق بی‌نظیر است.

وي ادامه داد: جوانان علاقه‌مند بسیاری در هرمزگان وجود دارد و از این فرصت و به خصوص پهنه عظیم دریا می توان برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال گام‌های اساسی برداشت و باید در اين راستا برنامه‌ریزی کنیم.

استاندار هرمزگان حلقه مفقوده میان صنایع بزرگ و درآمد مردم را ایجاد صنایع وابسته به صنایع بزرگ در هرمزگان دانست و افزود: صنایع متوسط و خدمات فنی و مهندسی یکی از حلقه‌های مفقوده استان هرمزگان است چون در حال حاضر صنايع بزرگ موجود در استان برای ساختن یک قطعه باید به استان‌های دیگر مراجعه كنند و بسیاری از صنایع بزرگ استان نیاز به خدمات فنی و مهندسی پایین دست دارند و می توان با ايجاد اين صنايع در مناطق ویژه و شهرک‌های صنعتی شغل ایجاد کرد.

جادري با تاكيد بر اينكه همه دستگاه‌های متولی باید شرایط لازم را برای راه اندازي بنگاه‌های خرد و کوچک تسهیل کنند، اظهار داشت: بانک‌های عامل در اين راستا کمک کنند و در پرداخت تسهیلات همراهی داشته باشند و از تسهيلات موجود اطلاع‌رسانی کنند تا جوانان وارد بازار کار شوند و پاسخ متقاضیان نيز سریع داده شود.

وي با بيان اينكه "هرخانه یک کارخانه" باید شعار ما قرار گيرد، تصريح كرد: تفکر کار اداری باید از ذهن ما پاک شود و مردم را به سمت کارآفرینی و ايجاد اشتغال به خصوص در زمینه مشاغل خانگی راهنمایی کنیم و با استفاده از ظرفیت موسسات، نسبت به راه اندازی مشاغل خرد و خانگی گام برداریم.

استاندار هرمزگان اختصاص یک و نیم میلیون دلار از صندوق توسعه ملي برای مشاغل روستایی در سطح كشور را رقم بسیار خوبی برشمرد و بيان داشت: مدیران استان باید تلاش کنند سهم خوبی از این اعتبارات به هرمزگان اختصاص یابد.

جادري خواستار فعالیت صادرات‌گرا شد و خاطرنشان كرد: این ظرفیت در هرمزگان وجود دارد و بسته‌بندی مناسب محصولات توليدي استان بايد مورد توجه قرار گيرد، تا بتوانیم آن را صادر کنیم.

وي گفت: همچنين سازمان‌های توسعه گراي دارای مسئولیت اجتماعی در استان نيز باید در خصوص ایفای نقش اجتماعی خود گزارش دهند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

شماره خبر : ٥٧٨٠
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.