آخرین اخبار
اخبار > رسالت پیامبران با ابلاغ ولایت در عید غدیر تکمیل شد/الگوی حکومت اسلامی در غدیرخم تعیین شد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٥٧٧٧

تاریخ:1396/06/18


نماینده عالی دولت در استان هرمزگان:
رسالت پیامبران با ابلاغ ولایت در عید غدیر تکمیل شد/الگوی حکومت اسلامی در غدیرخم تعیین شد

استاندار هرمزگان گفت: رسالت پیامبران با ابلاغ ولایت در عید غدیر استمرار یافت و تکمیل شد و امام خمینی (ره) نیز عید غدیرخم را کاشتن بذر ولایت در جان همه مسلمانان دانسته اند.

 

 

 

 


Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر جاسم جادری با تبریک فرارسیدن عید سعید غدیرخم با بیان اینکه واقعه غدیرخم بزرگترین رویداد تاریخی جهان اسلام پس از بعثت نبی مکرم اسلام (ص) است، عنوان کرد: پیامبر اسلام در روز غدیر فرمود هرکس من مولای او هستم از این پس علی (ع) مولا و مقتدای اوست.

وی ادامه داد: رسالت پیامبران با ابلاغ ولایت در عید غدیر استمرار یافت و تکمیل شد و امام خمینی (ره) نیز عید غدیرخم را کاشتن بذر ولایت در جان همه مسلمانان دانسته اند.

استاندار هرمزگان افزود: عید غدیر از بزرگترین اعیاد مذهبی اسلامی و روزی است که الگوی حکومت اسلامی تعیین شد.

جادری با اشاره به شاخصه های عید غدیرخم، تصریح کرد: ناامید شدن کافرین، کامل شدن دین اسلام و اتمام نعمت از خصوصیات مهم عید غدیرخم است.

وی با تاکید بر اینکه بايد با واقعه غدير آشنا شويم و آن را درك كنيم، اظهار داشت: واقعه غدير ريشه قرآني دارد و براساس فرمان الهي بوده است چون رسالت پیامبر بدون ولايت تکمیل نمی شد.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: غدير به ما مي آموزد حكومت ولايت الهي را که در آن بهترين مخلوقات روي زمين زمام امور را در دست مي گيرند، بپذيريم.

جادری گفت: بنده فرارسیدن این عید بزرگ را به تمامی مسلمانان، ملت بزرگ ایران و به خصوص مردم شریف و ولایتمدار هرمزگان تبریک می گویم و امیدوارم همگان در مسیر پیروی از ولایت گام برداریم.

شماره خبر : ٥٧٧٧
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.