آخرین اخبار
اخبار > موسسه اميرالمومنين ظرفيت خوبي براي رسيدگي به ايتام هرمزگان است


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٥٤٩١

تاریخ:1396/05/21


اخلاقي پور:
موسسه اميرالمومنين ظرفيت خوبي براي رسيدگي به ايتام هرمزگان است

مديركل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري هرمزگان گفت: موسسه اميرالمونين بندرعباس با ساختماني پنج طبقه و سه هزار و 200 متر زير بنا محيط مناسبي را جهت نگهداري و رسيدگي به ايتام هرمزگان ايجاد كرده است كه مي بايست مورد بهره وري بيشتر قرار گيرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، منصور اخلاقي پور در بازديد از دار الايتام موسسه خيريه اميرالمونين علي ابن ابي طالب بندرعباس اظهار داشت: اين مركز با ساختماني پنج طبقه و سه هزار و 200 متر زير بنا محيط مناسبي را جهت نگهداري و رسيدگي به ايتام هرمزگان ايجاد كرده است اما تنها 50 درصد از ظرفيت اين مركز هم اكنون در حال استفاده مي باشد.

وي اضافه كرد: استانداري هرمزگان و اداره كل امور اجتماعي و فرهنگي آنچه در توان دارد براي حمايت از مركز نگهداري ايتام اميرالمونين انجام مي دهد و از ديگر ارگان ها، دستگاه هاي حمايتي و بنگاه هاي اقتصادي نيز انتظار است اين مركز را مورد پيشتيباني قرار دهند تا بتوانيم شاهد بهره وري بيشتر از اين ظرفيت ايجاد شده باشيم.

وي گفت: موسسات خيريه مي توانند بازوي كمكي دولت براي كنترل شيوع فقر و كاهش آسيب هاي اجتماعي در جامعه باشند و هر شهروند مسئوليت پذيري مي تواند در قالب اين موسسات و تشكل هاي غيردولتي به فعاليت مدني و خيريه اي بپردازد.

مديركل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري هرمزگان با بيان اينكه جامعه اي مي تواند به رشد، بالندگي و توسعه پايدار دست يابد كه شهروندان آن پذيراي مسئوليت اجتماعي خود باشند، تصريح كرد: متاسفانه اينگونه مطرح شده و در اذهان اكثر مردم جا افتاده كه معناي كمك به خيريه همان كمك مالي و ريالي است در صورتيكه بسياري از افراد عليرغم نداشتن تمكن مالي در اين تشكل هاي غيردولتي كارهاي كوچك و بزرگي انجام داده و مشاركت مي كنند.

شايان ذكر است در مركز دارالايتام موسسه خيريه اميرالمونين علي ابن ابي طالب بندرعباس هم اكنون 18 پسربچه در 2 رده سني كودك و نوجوان نگهداري مي شوند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

شماره خبر : ٥٤٩١
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.