آخرین اخبار
اخبار > طرح حوض‌های خشک تعمیر کشتی در بندرعباس به کلاس جهانی تعمیر و نگهداری کشتی تبدیل شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٥٤٥٥

تاریخ:1396/05/18


وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار شد؛
طرح حوض‌های خشک تعمیر کشتی در بندرعباس به کلاس جهانی تعمیر و نگهداری کشتی تبدیل شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اظهار امیدواری برای اینکه مجموعه طرح حوض‌های خشک تعمیر انواع کشتی بندرعباس به یک کلاس جهانی از لحاظ مدیریت، تعمیر و نگهداری تبدیل شود، گفت: برای رسیدن به این موضوع باید تمامی دست اندرکاران طرح در کنار هم برای تحقق وعده ها تلاش کنند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهندس محمدرضا نعمت زاده در آئین افتتاح طرح حوض های خشک تعمیرات و نوسازی کشتی در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) در بندرعباس، اظهار کرد: هیچ کس نمی تواند به تنهایی منشا اثر باشد و کارها باید به صورت منسجم، گروهی و با رعایت احترام متقابل انجام شود و در برخورد با مردم و جامعه همیشه نیمه پر لیوان را ببینیم.

وی با اشاره به پتانسیل‌های جمعیتی، سواحل دریایی و جوانان فارغ التحصیل کشور، گفت: همیشه برای من این سئوال مطرح بود که چرا سهم صنایع دریایی ما از کشورهای همسایه کمتر است که خوشبختانه با جهشی که از سال 92 و خصوصاً پس از رفع تحریم‌ها داشتیم این سهم رو به ترمیم و افزایش گذاشته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر لزوم توجه به امر آموزش، تجربه و مجهز شدن به فناوری روز جهانی عنوان کرد: امیدواریم این مجموعه به یک کلاس جهانی از لحاظ مدیریت، تعمیر و نگهداری تبدیل شود که برای رسیدن به این موضوع باید تمامی دست اندرکاران طرح در کنار هم برای تحقق وعده ها تلاش کنند.

نعمت زاده با اشاره به ورود دکل جک آپ (Jackup rig) که گونه‌ای از سکوهای حفاری قابل حمل است به یکی از حوضچه‌های طرح، گفت: امیدواریم که با حمایت شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی و شرکت ملی نفتکش ایران دیگر قرارداد تعمیر کشتی با کشورهای خارجی بسته نشود و ظرفیت‌های داخلی مورد استفاده قرار بگیرد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

شماره خبر : ٥٤٥٥
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.