آخرین اخبار
اخبار > همایش بزرگداشت امامزاده سید محمد(ع) روشی برای مبارزه با شبهات است


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٥٤٣٢

تاریخ:1396/05/16


رئوفی در همایش بزرگداشت همایش امامزاده سید محمد(ع) :
همایش بزرگداشت امامزاده سید محمد(ع) روشی برای مبارزه با شبهات است

معاون هماهنگی اموراقتصادی وتوسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: برگزاری همایش بزرگداشت مقام شامخ امامزاده سید محمد(ع) بهترین روش برای مبارزه با شبهه افکنی دشمنان اسلام است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، علی رئوفی در همایش بزرگداشت مقام شامخ  امامزاده سید محمد(ع) که در حسینیه امامزاده سید مظفر(ع) بندرعباس برگزار شد، افزود: حرم مطهرامامزاده سید محمد(ع) در منطقه دجیل شهر بلد برای نخستین بار توسط عضد الدوله دیلمی در قرن چهارم هجری و سپس به همت شاه اسماعیل صفوی مرمت و بازسازی شد.

وی به ساخت چهار درب از حرم امامین عسکریین (ع) درهرمزگان اشاره کرد و در این رابطه افزود: تقبل ساخت چهار درب از حرم امامزاده سید محمد(ع) توسط مردم هرمزگان یکی دیگراز افتخارات مردم ولایتمدار این خطه از ایران اسلامی است.

رئوفی خاطرنشان کرد : برگزاری همایش بزرگداشت مقام شامخ امامزاده سید محمد(ع) در راستای معرفی شخصیت و کرامات این بزرگوار برای آشنایی آحاد مردم به همت ستاد بازسازی عتبات عالیات و با مشارکت دبیرخانه کانون های مساجد و استانداری صورت گرفته است.

وی درادامه با اشاره به هجمه های فرهنگی و القاء شبهات نسبت به مسائل دینی و اعتقادی در فضای مجازی تصریح کرد: امروز قریب به 56 میلیون ایرانی از تلگرام استفاده می کنند و هر روز نیز شاهد تولید و پخش کلیپ ها و مطالبی علیه مقدسات نظیر بقاع متبرکه، امامزادگان، موضوع حج و ... در این فضا هستیم و گاهی عده ای نیز ندانسته در نشر این مطالب همراهی می کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان هدف دشمن از این حرکت حساب شده را سخره گرفتن اعتقادات دینی مردم برشمرد و به نقل خاطره ای از دوران مدیرتش بر اداره کل اوقاف و امور خیریه استان پرداخت و بیان کرد: در دهه 80 ستاد بازسازی عتبات عالیات در بقاع متبرکه مستقر بود و شبی در امامزاده سید مظفر(ع) بودیم که خانمی وارد شد و 12 النگوی طلای خود را قیچی و برای حرم امام حسین(ع) نذر کرد.

وی با ذکر این نکته که مردم ما این گونه برای اهل بیت(ع) هزینه می کنند، گفت: بازسازی عتبات عالیات که با همکاری دولت و ملت عراق و شیعیان سراسر دنیا انجام می شود موجبات اشتغال برای بسیاری از جوانان ایرانی و عراقی را فراهم می سازد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

شماره خبر : ٥٤٣٢
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.