آخرین اخبار
اخبار > راه اندازی خط هوایی میان بندرعباس و مسقط گام مهمی در راستای افزایش تعاملات بین المللی استان هرمزگان است


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٥٤٢٧

تاریخ:1396/05/16


نماینده عالی دولت در استان هرمزگان:
راه اندازی خط هوایی میان بندرعباس و مسقط گام مهمی در راستای افزایش تعاملات بین المللی استان هرمزگان است

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان راه اندازی خط هوایی میان بندرعباس و مسقط را گام مهمی در راستای افزایش تعاملات بین المللی استان هرمزگان دانست.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر جاسم جادری با اشاره به انجام نخستین پرواز از بندرعباس به مقصد شهر مسقط پایتخت کشور عمان، عنوان کرد: دو کشور ایران و عمان روابط دیرینه و تاریخی مناسبی با یکدیگر داشته اند و استان هرمزگان نیز از طریق مرزهای دریایی متصل کننده جمهوری اسلامی ایران به کشور عمان است.

وی ادامه داد: در دولت تدبیر و امید برنامه ریزی های مناسبی جهت توسعه روابط تجاری و اقتصادی با عمان از طریق هرمزگان انجام و منجر به امضای تفاهم نامه میان دو استان هرمزگان و مسندم عمان شد.

استاندار هرمزگان افزود: در این راستا ابتدا نمایشگاه محصولات هرمزگان در شهر بندرخصب در استان مسندم برگزار و سپس خط کشتیرانی میان بندرعباس و بندرخصب عمان راه اندازی شد.

جادری تصریح کرد: در تداوم این توسعه همکاری ها و با پیگیری ها و مذاکرات مقامات عالی رتبه استان هرمزگان با مسئولان کشور عمان در قالب تفاهم نامه منعقد شده، خط هوایی میان شهرهای بندرعباس و مسقط پایتخت کشور عمان راه اندازی و امروز 16 مرداد ماه اولین پرواز در این خط هوایی از بندرعباس به مقصد شهر مسقط انجام شد.

وی گفت: پروازهای این خط هوایی توسط هواپیمایی کیش ایر و با سرمایه گذاری بخش خصوصی برقرار شده و هر هفته یک پرواز میان بندرعباس و مسقط انجام می شود.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان راه اندازی خط هوایی میان بندرعباس و مسقط را گام مهمی در راستای افزایش تعاملات بین المللی استان هرمزگان دانست.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

شماره خبر : ٥٤٢٧
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.