آخرین اخبار
اخبار > سامانسراي زندانيان آزاد شده در هرمزگان راه اندازي شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٥٢٦٣

تاریخ:1396/04/25


اخلاقي پور پيشنهاد داد:
سامانسراي زندانيان آزاد شده در هرمزگان راه اندازي شود

مديركل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري هرمزگان گفت: راه اندازي سامانسرا براي زندانيان آزاد شده اي كه محلي براي اسكان ندارند در استان هرمزگان ضروري به نظر مي رسد تا اين دسته افراد بتوانند در بازه زماني اسكان در سامانسرا آموزش ها وآگاهي مورد نياز را دريافت كرده و آمادگي لازم براي بازگشت مجدد به جامعه را پيدا كنند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، منصور اخلاقي پور در همايش گفتمان سازي اجتماعي كردن مبارزه با مواد مخدر كه توسط تشكل هاي مردمي فعال در اين حوزه به مناسبت هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر برگزار شد، اظهار داشت: اجتماعي كردن مبارزه با مواد مخدر زماني محقق مي شود كه خانواده ها بدانند اگر درون اعضاي خود كسي به بيماري اعتياد دچار شد بايد چگونه با او رفتار و برخورد كنند.

وي اضافه كرد: نتايج پژوهش انجام شده در استان هرمزگان بر روي افرادي كه يك بار آزاد شده و دوباره به زندان بازگشته اند، نشان مي دهد مهمترين عامل بازگشت آنها طرد از خانواده و اجتماع بوده است.

وي با بيان اينكه انسان به طور ذاتي موجودي اجتماعي است خاطر نشان كرد: نياز انسان به ارتباطات اجتماعي تا اين حد ضروري است كه اگر براي فردي امكان ارتباط با ساير انسان ها وجود نداشته باشد به ارتباط با حيوانات روي مي آورد.

وي ادامه داد: اگر به طور مستقيم مشاهده نكرده ايم اما بعضا در فيلم ها ديده ايم كه فردي به علت زنداني شدن به صورت انفرادي با يك حيوان كوچك همچون موش ارتباط مي گيرد و كارتون تمثيلي تارزان نيز از نمونه هاي مشخص در اين زمينه است.

مديركل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري هرمزگان تاكيد كرد: وقتي فرد داراي بيماري اعتياد از خانواده و جامعه طرد مي شود بالتبع به سمت گروه دوستاني كشيده خواهد شد كه احتمالا آنها نيز معتاد هستند و اين ارتباط خطرناك ترين كاتاليزور براي تشديد وضعيت نامناسب آن فرد است.

اخلاقي پور تصريح كرد: راه اندازي سامانسرا براي زندانيان آزاد شده اي كه محلي براي اسكان ندارند در استان هرمزگان ضروري به نظر مي رسد تا اين دسته افراد بتوانند در بازه زماني اسكان در سامانسرا آموزش ها وآگاهي مورد نياز را دريافت كرده و آمادگي لازم براي بازگشت مجدد به جامعه را پيدا كنند.

وي بيان داشت: پيشنهاد طرح راه اندازي اين سامانسرا از سوي اداره كل امور اجتماعي استانداري به وزارت كشور ارسال شده كه اميدواريم با همكاري اداره كل زندان ها پيگيري و به سرانجام برسد.

مديركل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري هرمزگان با بيان اينكه در آگاهي رساني به جامعه در خصوص اعتياد بيشتر بر عوارض جسمي و رواني فرد تاكيد مي شود  يادآور شد: در كنار اين آگاهي مي بايست خانواده ها و افراد در معرض آسيب نسبت به تبعات اجتماعي و اقتصادي اعتياد نيز مطلع شوند و در اين زمينه ها نيازمند روش هاي نوين آموزشي هستيم تا تاثيرگذاري لازم بر مخاطب صورت پذيرد.

اخلاقي پور داشتن اميد را ضرورتي غير قابل حذف براي يك زندگي پويا عنوان و تصريح كرد: حمايت گري رواني از افراد مبتلا به بيماري اعتياد بيشترين تاثير را بر روند بازگشت آنها دارد و در اين زمينه نهاد خانواده داراي بيشترين نقش است.

وي همچنين از تشكل هاي مردمي فعال در زمينه مبارزه با مواد مخدر خواست تا ارتباط و تعامل خود را با يكديگر و اداره كل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري بيشتر كرده و در راستاي اقدامات و برگزاري برنامه هاي جامع و سراسري تلاش بيشتري نمايند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

شماره خبر : ٥٢٦٣
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.