آخرین اخبار
اخبار > راه اندازی موکب زائران هرمزگان در مرز شلمچه اولویت اصلی کار ستاد اربعین است


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٥٢٥١

تاریخ:1396/04/24


استاندار هرمزگان در ستاد اربعین حسینی استان:
راه اندازی موکب زائران هرمزگان در مرز شلمچه اولویت اصلی کار ستاد اربعین است

استاندار هرمزگان گفت: اولویت استان هرمزگان برای مراسم اربعین حسینی راه اندازی موکب ها به خصوص موکب زائران هرمزگان در مرز شلمچه است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر جاسم جادری در نشست ستاد اربعین حسینی استان هرمزگان با تبریک آزادسازی شهر موصل کشور عراق، عنوان کرد: فتح موصل نمونه ای همانند فتح خرمشهر است و مردم و نیروهای مسلح عراق سرافرازانه در میدان های نبرد این پیروزی شکوهمند را رقم زدند.

وی مراسم اربعین حسینی را یک حرکت و رستاخیز بزرگ فرهنگی دانست و افزود: این مراسم هرسال نسبت به سال قبل باشکوه تر برگزار می شود و وحدت و همدلی میان مسلمانان ایجاد می کند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه اولویت استان هرمزگان برای اربعین راه اندازی موکب ها به خصوص موکب زائران هرمزگان در مرز شلمچه است، تصریح کرد: سال گذشته 23 هزار نفر از استان هرمزگان به زیارت اربعین رفتند و در سال جاری این رقم افزوده خواهد شد.

جادری با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم زائران در مرزها شرایط مناسبی داشته باشند، اظهار داشت: کمیته های مشارکت مردمی و اسکان و تغذیه ستاد اربعین استان بیشترین مسئولیت را دارند و برای راه اندازی موکب و اسکان مناسب زائران اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی گفت: احداث موکب احتیاج به همت و تلاش بیشتر دارد و هیئت امنای موکب باید به طور مرتب تشکیل شود و کارها را به پیش ببرد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: نیاز است اطلاع رسانی مناسب صورت گیرد تا زائران اربعین از طریق سامانه سماح ثبت نام کنند و اعزام ها در قالب کاروان و به صورت گروهی انجام شود.

شایان ذکر است؛ براساس اعلام سازمان حج و زیارت ثبت نام زائران اربعین حسینی از طریق سامانه سماح از 11 شهریور آغاز می شود.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

شماره خبر : ٥٢٥١
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.