آخرین اخبار
اخبار > گردشگری حلال باید در کشور توسعه یابد/ایرلاین مخصوص هرمزگان راه اندازی می شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٥٢٤٢

تاریخ:1396/04/22


استاندار هرمزگان در اجلاس راهنمایان گردشگری سراسر کشور:
گردشگری حلال باید در کشور توسعه یابد/ایرلاین مخصوص هرمزگان راه اندازی می شود

استاندار هرمزگان گفت: هدفمان از توسعه گردشگری، گردشگری حلال در کشور است و با گردشگری می توان 50 درصد مشکل اشتغال جامعه را حل کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر جاسم جادری در اجلاس روسا و نمایندگان انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور در بندرعباس با اشاره به ضرورت توسعه گردشگری، اظهار داشت: مشکل فرهنگی برای گسترش جذب گردشگر خارجی در کشور باید برطرف و نگرش ها به این منبع درآمدی باید تغییر کند.

وی ادامه داد: هدفمان از توسعه گردشگری، گردشگری حلال در کشور است و با گردشگری می توان 50 درصد مشکل اشتغال جامعه را حل کرد.

استاندار هرمزگان افزود: با ورود گردشگر به کشور بخش های مختلف اقتصادی جامعه از کشاورزی تا راه و زیرساخت های گردشگری رونق می یابند.

جادری یادآور شد: 700 میلیارد دلار درآمد حاصل از گردشگری خاورمیانه و جهان بوده که سهم ایران از آن تنها یک دهم است و یکی از کشورهای همسایه با وجود آنکه جاذبه های گردشگری ایران را ندارد، چهارمین قطب گردشگری جهان است.

وی با بیان اینکه کارهای ثبت ایرلاین با محوریت استان هرمزگان به نام هرمز ایر انجام شده و اکنون در مرحله خرید هواپیماست، گفت: بزودی این ایرلاین فعالیت خود را در هرمزگان آغاز می کند.

استاندار هرمزگان خاطر نشان کرد: سال گذشته خط گردشگری مستقیم بین بندرعباس و عمان راه اندازی شد و همچنین خط هوایی مستقیم بین بندرعباس و مسقط راه اندازی می شود و پیگیر استقرار هواپیمای ATR که از سوی هما خریداری شده در این استان هستیم.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

شماره خبر : ٥٢٤٢
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.