آخرین اخبار
اخبار > چرخه ساماندهي متكديان با همكاري تشكل هاي مردمي تكميل مي شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٥٢٣٤

تاریخ:1396/04/21


مديركل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري هرمزگان:
چرخه ساماندهي متكديان با همكاري تشكل هاي مردمي تكميل مي شود

مديركل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري هرمزگان گفت: طرح ساماندهي متكديان با همت دستگاه هاي متولي هر ماه اجرا مي شود اما براي تكميل چرخه اين طرح مي بايست تشكل هاي مردمي نيز وارد شوند تا بتوانيم به نتيجه لازم دست يابيم.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، منصور اخلاقي پور در حاشيه بازديد از سامان سراي متكديان بندرعباس ضمن قدرداني از تلاش دستگاه هاي متولي اظهار داشت: طرح ساماندهي متكديان هر ماه با زحمت و تلاش فرمانداري بندرعباس، شهرداري، اداره كل بهزيستي، دانشگاه علوم پزشكي و نيروي انتظامي اجرا مي شود و تعدادي از متكديان از سطح جمع آوري مي شوند اما به علت عدم وجود پشتيباني هاي لازم و حمايت كافي، اين افراد پس از رها شدن دوباره به تكدي گري مي پردازند.

وي با بيان اينكه راه ها و تدابير متعددي در اين زمينه بكار گرفته شده، اضافه كرد: حتي دستگاه قضايي نيز همكاري هاي لازم را داشته و جريمه ، تعهدات و تضامين مورد نياز را تا جاي ممكن مي گيرد اما باز هم نتيجه مورد نظر كه همان كاهش تعداد متكديان مي باشد به دست نيامده است. 

وي اعتبارات دولتي و دستگاهي را در اين زمينه محدود عنوان كرد و گفت: عليرغم محدوديت هاي اعتباري، دستگاه هاي حمايتي نظير بهزيستي و كميته امداد نيز در اين طرح پاي كار آمده اند و افرادي كه شرايط لازم را داشته اند تحت پوشش گرفته اند اما اين چرخه همچنان معيوب است.

مديركل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري هرمزگان با بيان اينكه پشتيباني ها مي بايست مالي و رواني به صورت توامان باشد، خاطر نشان كرد: افراد متكدي مي بايست ضمن اينكه تحت پوشش و پيشتيباني مالي قرار مي گيرند بطور مداوم حمايت رواني و اجتماعي نيز دريافت كنند تا به تكدي گري بازگشت نداشته باشند.

اخلاقي پور تاكيد كرد: طرح ساماندهي متكديان در صورتي تكيمل مي شود كه تشكل هاي غيردولتي و سازمان هاي مردم نهاد پاي كار بيايند و حمايت هاي رواني و اجتماعي پس از جمع آوري متكديان را انجام دهند.

وي اظهار اميدواري كرد: با ادامه همكاري و همت دستگاه هاي متولي و اضافه شدن سازمان هاي مردم نهاد مي توانيم در آينده اي نه چندان دور شاهد كاهش ملموس متكديان در سطح شهر بندرعباس باشيم.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

شماره خبر : ٥٢٣٤
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.