آخرین اخبار
اخبار > برگزاری اجلاس سراسری نماز رویداد مهمی در هرمزگان است/این اجلاس منجر به تقویت امر نماز و مبانی فرهنگی خواهد شد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٥٢٢٨

تاریخ:1396/04/19


استاندار هرمزگان در شورای اقامه نماز استان:
برگزاری اجلاس سراسری نماز رویداد مهمی در هرمزگان است/این اجلاس منجر به تقویت امر نماز و مبانی فرهنگی خواهد شد

استاندار هرمزگان گفت: اجلاس سراسری نماز رویداد بسیار مهمی است که آذر ماه در هرمزگان برگزار می شود و می تواند در جذب جوانان و اقشار دیگر به نماز اثرگذار باشد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر جاسم جادری در نشست شورای اقامه نماز استان هرمزگان با اشاره به انتخاب هرمزگان به عنوان میزبان بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز، عنوان کرد: برگزاری چنین اجلاس هایی کمک بسیاری به ایجاد معنویت و حل مشکلات موجود در جامعه می کند و اجلاس نماز برای استان خیر و برکت به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: برای برگزاری اجلاس نماز باید تمامی دستگاه های استان بسیج شوند و به برگزاری مناسب این اجلاس کمک کنند.

استاندار هرمزگان افزود: این اجلاس بازتاب منطقه ای خوبی خواهد داشت و در هرمزگان اهل سنت و شیعه در کنار یکدیگر در این اجلاس حضور می یابند.

جادری تصریح کرد: اجلاس سراسری نماز رویداد بسیار مهمی است که آذر ماه در هرمزگان برگزار می شود و می تواند در جذب جوانان و اقشار دیگر به نماز اثرگذار باشد.

وی گفت: با ترویج نماز گناهان کمتر و بسیاری از مشکلات حل خواهد شد و این اجلاس منجر به تقویت امر نماز و مبانی فرهنگی خواهد شد.

نهضت تولید محتوا و نشر آثار مربوط به نماز ایجاد می شود

منصور سرگزی معاون ستاد اقامه نماز کشور و دبیر اجلاس های سراسری نماز کشور نیز در این نشست، بیان داشت: بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی کشور در هرمزگان برگزار می شود و رویداد مهم اجلاس سراسری نماز همواره مورد توجه مقام معظم رهبری قرار دارد.

وی ادامه داد: از قبل این اجلاس خدمات گسترده فرهنگی و معنوی عاید مردم و به ویژه استان میزبان خواهد شد و دستگاه های فرهنگی متناسب با موضوع اجلاس برنامه هایی را تنظیم می کنند.

معاون ستاد اقامه نماز کشور افزود: موضوع اجلاس سال جاری، نماز و فضای مجازی است و به دنبال این هستیم از این ظرفیت و فرصت فوق العاده با موضوعات معنوی بهره ببریم.

سرگزی بیان داشت: اکثریت مردم و گروه های اجتماعی با فضای مجازی ارتباط دارند و رویکرد ما ایجاد نهضت تولید محتوا و نشر آثار مربوط به نماز است.

وی خاطرنشان کرد: زمان اجلاس اواخر آذرماه است و حدود 150 روز تا برگزاری اجلاس فرصت داریم و باید فرآیند گسترده اجلاس را انجام دهیم.

معاون ستاد اقامه نماز کشور اظهار داشت: بیش از 150 اقدام و فعالیت با اجلاس نماز مرتبط است و امسال توجه ویژه به نسل جوان را مد نظر داریم.

رئیس ستاد اقامه نماز هرمزگان نیز در این نشست بیان داشت: همه دستگاه های اجرایی باید به برگزاری اجلاس نماز کمک کنند و در شهرستان ها با محوریت فرمانداری ها و هرکدام از دستگاه های اجرایی به صورت اختصاصی همایش هایی را مرتبط با نماز در استان پیش از اجلاس سراسری برگزار می کنند.

حجت الاسلام محمد حسن فروزان نژاد افزود: تا کنون برای برگزاری 15 اجلاس مرتبط با نماز در هرمزگان پیش از اجلاس سراسری برنامه ریزی شده و کمیته های فرهنگی، علمی و پژوهشی، تبلیغات، حراست و ارزیابی، منابع و پشتیبانی و آموزشی برای برگزاری اجلاس سراسری نماز در هرمزگان تشکیل شده است.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

شماره خبر : ٥٢٢٨
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.