آخرین اخبار
اخبار > برای افزایش جذب گردشگر در هرمزگان برنامه ریزی شود/طرح های گردشگری سواحل مکران در اولویت است/لزوم مدیریت مصرف برق در فصل تابستان


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٥٢٢٧

تاریخ:1396/04/19


دکتر جادری در شورای برنامه ریزی و توسعه استان:
برای افزایش جذب گردشگر در هرمزگان برنامه ریزی شود/طرح های گردشگری سواحل مکران در اولویت است/لزوم مدیریت مصرف برق در فصل تابستان

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت: باید برای نیمه دوم سال که شرایط آب و هوایی مناسبی برای جذب گردشگر وجود دارد به شکلی کار کنیم تا گردشگران بیشتری به هرمزگان سفر کنند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر جاسم جادری در چهارمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان با گرامیداشت روز صنعت و معدن از زحمات فعالان بخش تولید در عرصه صنعت، معدن و تجارت هرمزگان قدردانی کرد و بیان داشت: در مراسم ملی روز صنعت و معدن که با حضور معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، سه نفر از فعالان این عرصه از هرمزگان به عنوان تولیدکنندگان نمونه لوح تقدیر دریافت کردند که برای استان مایه افتخار است.

وی با اشاره به هفته مالیات، افزود: بخش قابل توجهی از نیاز بودجه از طریق مالیات تامین می شود و در دولت یازدهم برای نخستین بار سهم مالیات در تامین بودجه و نیازهای کشور از سهم نفت بیشتر شد که نشان از اهتمام دولت تدبیر و امید و جدیت و تلاش سازمان امور مالیاتی در این عرصه دارد.

استاندار هرمزگان به اهمیت مدیریت مصرف برق در فصل تابستان اشاره کرد و اظهار داشت: دولت در سطح ملی برای 9 استان کشور در راستای مدیریت مصرف برق تصمیم گرفت که یکی از آنها هرمزگان، به دلیل گرمای بیش از حد دمای هوا و لزوم صرفه جویی در مصرف انرژی بوده است.

جادری تصریح کرد: میزان مصرف برق در هرمزگان از 1970 مگاوات با رشد بیش از چهار درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 2050 مگاوات رسیده است و باید در این زمینه همه کمک و همکاری کنند تا شاهد مصرف بی رویه برق نباشیم.

وی گفت: از مردم شریف استان هرمزگان تقاضا داریم با مدیریت مصرف برق به ویژه در ساعت اوج مصرف بار، کارکنان صنعت برق را در ارائه خدمات کمک کنند.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات نیز جایگزینی وسایل کم مصرف برق است و ادارات دولتی و سازمان ها و شرکت ها باید با چنین اقداماتی در مصرف برق صرفه جویی کنند تا شاهد خاموشی نباشیم.

جادری در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه در سال جاری همه موارد باید در راستای تولید و اشتغال دیده شود، ادامه داد: تولید و اشتغال بدون ایجاد زیربناها قابل انجام نیست و در راستای کمک به ایجاد زیرساخت ها باید گام برداریم.

وی با اشاره به ظرفیت های گردشگری هرمزگان، اضافه کرد: در زمینه گردشگری انتظار بسیاری از هرمزگان به عنوان مقصد گردشگری وجود دارد و باید برای نیمه دوم سال که شرایط آب و هوایی مناسبی برای جذب گردشگر وجود دارد به شکلی کار کنیم تا گردشگران بیشتری به هرمزگان سفر کنند.

استاندار هرمزگان عنوان کرد: در عرصه گردشگری کارها را باید به بخش خصوصی بسپاریم چون به شکل بهتری کارها را انجام می دهد و طولانی بودن فرآیند صدور مجوز یکی از مشکلات است که باید این مشکل حل شود.

جادری با تاکید بر لزوم شناسایی بازارهای هدف در عرصه گردشگری، بیان داشت: هرمزگان حداقل 17 منطقه گردشگری مصوب و مشخص شده دارد و جاذبه های گردشگری هرمزگان را باید به همگان معرفی کنیم و اولویت باید طرح های گردشگری در سواحل مکران باشد.

وی گفت: سازمان ها و نهادها از صنایع دستی هرمزگان برای اهدای هدایا در برنامه های خود استفاده کنند.

وی با اشاره به آزادی شهر موصل کشور عراق و سرنگونی داعش در این شهر، خاطرنشان کرد: پرونده حکومت خودخوانده و دست نشانده داعش در عراق رسما بسته شد و این حکومت در عراق به زباله دان تاریخ فرستاده شد که این موفقیت پس از 9 ماه درگیری و جنگ تن به تن به دست آمد و شهدای بسیاری تقدیم شدند و امیدواریم باقی مانده های داعش در سوریه هم از بین بروند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

شماره خبر : ٥٢٢٧
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.