آخرین اخبار
اخبار > تدوين سند راهبردي تحولي مهم درحوزه مديريت بقاع متبركه كشوراست/ضرورت بكارگيري دانشگاهيان در تدوين سند راهبردي بقاع متبركه


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٥٢٢٦

تاریخ:1396/04/19


رئوفي در ديدار مجريان سند راهبردي بقاع متبركه هرمزگان:
تدوين سند راهبردي تحولي مهم درحوزه مديريت بقاع متبركه كشوراست/ضرورت بكارگيري دانشگاهيان در تدوين سند راهبردي بقاع متبركه

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان گفت: تدوين سند راهبردي در حوزه بقاع متبركه كشور و استان هرمزگان يقيناً يكي از رويكردهاي بسيار منطقي و مثبت سازمان اوقاف و امور خيريه است كه باعث ايجاد تحول در اين قطب هاي فرهنگي كشور خواهد شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، علي رئوفي در ديدار مجريان طرح ملي سند راهبردي بقاع متبركه هرمزگان و مديران اوقاف استان با اشاره به برنامه ريزي سازمان اوقاف و امور خيريه كشور در زمينه تدوين سند راهبردي بقاع متبركه به عنوان قطب هاي فرهنگي كشور، عنوان کرد: برنامه ريزي و اجراي سند تحول راهبردي در بقاع متبركه كشور گامي بلند و مثبت در راستاي معرفي قطب هاي فرهنگي كشور مي باشد.

رئوفي افزود: تدوين واجراي سند راهبردي درحوزه بقاع متبركه كشور واستان هرمزگان يقيناً  يكي از رويكردهاي بسيار منطقي و مثبت سازمان اوقاف و امورخيريه كشور است زيرا مجموعه هاي كه با برنامه مدون و مكتوب بسوي اهداف حركت مي كند حداقل 25 درصد موفق تر از مجموعه هايي هستند  كه برنامه مكتوب و راهبردي ندارند و هر سند و برنامه راهبردي كه بيش از 40 درصد محقق  شود برنامه موفقي است.

معاون هماهنگي اموراقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان با اشاره به اهميت بهره گيري از دانش و تجربه دانشگاهيان در برنامه ريزي و تدوين سند راهبردي براي بقاع متبركه كشور خاطرنشان كرد: تدوين سند راهبردي بقاع متبركه كشور مستلزم بهره گيري از دانش و تجربه اعضا هيات علمي دانشگاه ها از بعد تئوري واستفاده از تجربه و دانش مديران ذيربط از بعد عملياتي و اجرايي است.

وی با اشاره به آمادگي استانداري هرمزگان براي كمك در تدوين و اجراي سند راهبردي بقاع متبركه هرمزگان بيان داشت:استانداري هرمزگان و ساير دستگاه هاي اجرايي آماده هرگونه همكاري و مساعدت در تدوين و اجراي سند راهبردي بقاع متبركه دراستان هرمزگان  هستند.

رئوفی به فقدان وجود برنامه هاي راهبردي درمديريت بقاع متبركه كشور در شرايط كنوني اشاره کرد و در اين رابطه افزود: فقدان برنامه هاي  راهبردي پنج يا ده ساله در بقاع متبركه و مجموعه هاي فرهنگي و ديني كشور بسيار محسوس است و برنامه ريزي استراتژيك براي بقاع متبركه كشورگامي مهم و امر مباركي است كه اميدواريم در راستاي برنامه ششم توسعه سياسي ، اجتماعي ، فرهنگي و اقتصادي  نظام جمهوري اسلامي ايران و برنامه راهبردي توسعه استان هرمزگان كه عملكرد آينده سازمان اوقاف و امورخيريه را به تصوير مي كشد و براي مجموعه مديران ، كاركنان، متوليان و اعضاء  محترم هيات امناء راهكار و مسير حركت را ترسيم می کند.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان با اشاره به كاركرد مهم ديني و فرهنگي بقاع متبركه در ايران اسلامي، اظهار داشت: كاركرد ديني و فرهنگي مجموعه هاي فرهنگي خصوصاً  بقاع متبركه بعنوان قطب هاي زيارتي و سياحتي  و مورد علاقه مردم  شريف و نجيب ايران به اهل بيت عصمت و طهارت (ع) و آثار باقيمانده از آنان بر كسي پوشيده نيست  لذا بايستي  تلاش شود تا اين مجموعه ها متناسب با شائن و جايگاه والاي اهل بيت (ع) باشند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

شماره خبر : ٥٢٢٦
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.