آخرین اخبار
اخبار > مزرعه خورشيدي ٧٤٤ هكتاري در هرمزگان راه اندازي مي شود/استانداري هرمزگان از سرمايه گذاراي خارجي حمايت مي كند


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٤٧٥٠

تاریخ:1396/01/30


مديركل جذب و حمايت از سرمايه گذاري استانداري هرمزگان:
مزرعه خورشيدي ٧٤٤ هكتاري در هرمزگان راه اندازي مي شود/استانداري هرمزگان از سرمايه گذاراي خارجي حمايت مي كند

مدير كل جذب و حمايت از سرمايه گذاري استانداري هرمزگان از راه اندازي مزرعه ٧٤٤ هكتاري خورشيدي جهت حمايت از سرمايه گذاران در زمينه توليد انرژي هاي پاك خبر داد.

 

 

 

 


Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مسعود پاكزاد در نشست مشترك با سرمايه گذاران ايتاليايي در حوزه توليد انرژي پاك با اشاره به اهميت و جايگاه استان هرمزگان در ايران، عنوان كرد: استان هرمزگان در ايران استاني استراتژيك است كه 60 درصد صادرات و واردات كشور را به خود اختصاص داده است .

وي گفت: هرمزگان داراي 14 جزيره بزرگ و كوچك و 1200 كيلومتر مرز هاي آبي است كه ظرفيت هاي بي نظيري براي سرمايه گذاري است.

مدير كل جذب و حمايت از سرمايه گذاري استانداري هرمزگان بيان داشت: هرمزگان از دو منطقه آزاد تجاري و 5 منطقه ويژه اقتصادي برخوردار است كه اين استان را از ساير استان هاي ايران  از لحاظ ظرفيت هاي سرمايه گذاري متمايز نموده است.

وي به موقعيت بسيار مناسب هرمزگان  در حوزه هاي ارتباطي اشاره كرد و در اين رابطه افزود: هرمزگان از چهار مسير ارتباطي زميني ، ريلي ، هوايي و دريايي برخوردار است و كارخانه هاي فرآوري بسياري در اين استان در حال احداث مي باشند.

پاكزاد به ظرفيت هاي درآمدزايي هرمزگان در حوزه گمرك اشاره كرد و در اين رابطه افزود: 75 درصد درآمد هاي گمرگي ايران از طريق گمركات مستقر در استان هرمزگان تامين مي شود.

مدير كل جذب و حمايت از سرمايه گذاري استانداري هرمزگان اظهار داشت: هرمزگان مقصد نهايي سرمايه گذاران خارجي است و هم اكنون سرمايه گذاران خارجي در حال فعاليت با سرمايه گذاري مستقيم و مشاركتي در استان هستند .

وي افزود: در استان هرمزگان براي تسريع در فعاليت هاي سرمايه گذاري در زمينه توليد برق از انرژي هاي پاك نظير انرژي خورشيدي يك زمين ٧٤٤ هكتاري در حاشيه شهربندرعباس در مسير  جاده بندرعباس به ميناب تعيين شده است تا تمامي سرمايه گذاري اين بخش در يك جا مستقر شوند و با كمترين مشكلات و بروكراسي اداري اقدام به سرمايه گذاري و توليد انرژي كنند.

مدير كل جذب و حمايت از سرمايه گذاري استانداري هرمزگان خاطرنشان كرد: استانداري هرمزگان از سرمايه گذاران خارجي در زمينه ايجاد زيرساخت ها و صدور مجوز هاي مورد نياز سرمايه گذاري حمايت خواهد كرد تا سرمايه گذاران با كمترين دغدغه و مشكل اقدام به سرمايه گذاري به ويژه در زمينه توليد برق از طريق انرژي هاي نو كنند.

فابيو تورزني رئيس هيات سرمايه گذاري ايتاليا نيز در اين نشست بيان داشت: هدف ما از سفر به ايران به ويژه استان هرمزگان در مرحله نخست شناسايي ظرفيت هاي سرمايه گذاري اين استان در زمينه توليد برق از طريق انرژي خورشيد و بادي است و هرمزگان ظرفيت هاي خوبي در اين زمينه برخوردار است.

وي افزود: هدف ديگر ما اجراي طرح هاي سرمايه گذاري با مشاركت شركت ها و نيرو كار ايراني در توليد انرژي هاي نو و در نهايت انتقال دانش توليد انرژي پاك به شركت هاي ايراني است.

رئيس هئيت سرمايه گذاري ايتاليا گفت: برنامه ما در هرمزگان اين است كه ابتدا  با احداث نيرو گاه هاي كوچك خورشيدي تا 25 مگاوات اقدام  به فعاليت نموده و در گام هاي  بعدي به سمت احداث نيروگاه هاي بزرگ توليد انرژي هاي نو حركت كنيم.

شماره خبر : ٤٧٥٠
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.