آخرین اخبار
اخبار > زبان هنر، زبانی قوی و آبادگر است/می توان با هنر بسیاری از مشکلات جامعه را حل کرد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٤٧٣٦

تاریخ:1396/01/26


استاندار هرمزگان در نشست صميمانه با هنرمندان حوزه هنری انقلاب اسلامي:
زبان هنر، زبانی قوی و آبادگر است/می توان با هنر بسیاری از مشکلات جامعه را حل کرد

استاندار هرمزگان با بيان اینکه زبان هنر، زبانی قوی و آبادگر است، گفت:‌ می توان با هنر بسیاری از مشکلات امروز جامعه را حل کرد.

 

 

 

 


Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دكتر جاسم جادری در نشست صميمانه با هنرمندان حوزه هنری انقلاب اسلامي هرمزگان، ضمن تبریک هفته هنر انقلاب و گرامیداشت یاد و خاطره شهید آوینی، اظهار داشت: در مورد هنر و زیبایی مطلب زیاد است تا آنجا که خداوند تبارک و تعالی نیز خود را دوستدار زیبایی معرفی كرده است.

وی با بیان اینکه انبیاء نیز هنرمند بوده‌اند، اضافه کرد: اگر به مخلوقات نگاه کنیم می بینیم که همه چیز در طبیعت بر اساس هنر و زیبایی آفریده شده است و همه چیز در جهان هستی بر اساس فطرت و فطرت بر اساس زیبایی خلق شده است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه برای بسیاری از برنامه ‌های فرهنگی در کشور و استان بودجه ‌ای در نظر گرفته نشده است، اظهار داشت: بخشی از بودجه‌ ها با کمک از سازمان‌های خصوصی تامین می‌ شود.

وی افزود: تنها 12 درصد از بودجه فرهنگی کشور در اختیار دولت است و مابقی بودجه فرهنگی کشور در اختیارات سایر سازمان ‌هایی است که تحت نظارت دولت نیستند.

جادری با بیان اینکه بودجه استان‌ها بسیار ناچیز است، اضافه کرد:‌ هنرمندان ما در بسیاری از بخش‌ها ناشناخته مانده ‌اند و نیاز است که برای پویایی این بخش و هنر، بیشتر کار و تبلیغات و هنر خود را معرفی کنیم.

استاندار هرمزگان افزود: مشکلات حوزه هنری استان از جمله کمبود ساختمان، اعتبارات و رونق‌دهی به بازار تولیدات هنری خواهان پیگیری‌ها و رایزنی‌ها و همت است.

وی اضافه کرد: امروز یکی از دلایل بروز مسائل و معضلات اجتماعی، ریشه در ضعف امور فرهنگی و هنری دارد که مورد غفلت واقع شده و از همین روست که رسالت هنرمندان از سایر اقشار جامعه حساس تر است.

جادری با بيان اینکه زبان هنر، زبانی قوی و آبادگر است، افزود:‌ می توان با هنر بسیاری از مشکلات امروز جامعه را حل کرد.

شماره خبر : ٤٧٣٦
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.