آخرین اخبار
اخبار > کمتر از یک و نیم درصد داوطلبان انتخابات شوراهاي شهر و روستاي هرمزگان در هیئت ‌های اجرایی رد صلاحیت شدند


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٤٧٣٤

تاریخ:1396/01/26


رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان:
کمتر از یک و نیم درصد داوطلبان انتخابات شوراهاي شهر و روستاي هرمزگان در هیئت ‌های اجرایی رد صلاحیت شدند

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان گفت: در کل استان هرمزگان کمتر از یک و نیم درصد از کل داوطلبان انتخابات شوراهاي شهر و روستا در هیئت‌های اجرایی رد صلاحیت شده ‌اند.

 

 

 

 


Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، بهروز اکرمی در نشست مشترک هیئت نظارت و هیئت اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان هرمزگان، اظهار داشت: امور برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در هرمزگان طبق برنامه‌ پیش ‌بینی شده در حال پیشرفت است.

وی با بیان اینکه سطح در برگیرندگی انتخابات شوراهای اسلامی از سایر انتخابات بیشتر است، افزود: در انتخابات شوراها به عنوان نمونه در هرمزگان هشت هزار نفر از مردم خود کاندید هستند و این امر به معنای درگیر بودن کاندیداها در سطوح محلی است.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري هرمزگان ادامه داد: در این شرایط است که امنیت انتخابات از اهمیت بالایی برخوردار می‌ شود که می ‌توان با برگزاری این نشست‌ها و ایجاد هماهنگی هر چه بیشتر ميان هیئت اجرایی و هیئت نظارت، انتخاباتی هر چه بهتر را برگزار کرد.

اکرمی گفت: در مبحث انتخابات شوراها باید در این دو هیئت ظرفیت و سعه‌ صدر خود را ارتقا دهیم چرا که هر چقدر که احساسی با شرایط برخورد کنیم ممکن است با مشکلاتی روبرو شویم.

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان یادآور شد: مبحث تبلیغات به شیوه سنتی و مجازی نیز به طور مناسبی در حال رصد است، کما اینکه به دلیل فرهنگ استفاده از فضای مجازی مشکلاتی داریم که نیاز به بررسی‌های بیشتر دارد.

اکرمی به دستورالعمل استفاده از فضای مجازی برای کاندیداها اشاره و افزود: آنچه که ملاک کار دو هیئت مذکور باید باشد رعایت قانون و تقید به چون و چرا و دقیق به بندهای آن است.

وی با بیان اینکه هفت روز زمان تبلیغات انتخابات شوراها و 20 روز انتخابات ریاست جمهوری از روزهای سخت کاری در  امور اجرایی انتخابات و هیئت نظارت به شمار می‌رود، اضافه کرد: بدون شک تذکرات و پیشنهادات هیئت نظارت را در هیئت اجرایی به طور جد مورد بررسی قرار داده و به کار می‌گیریم.

وی افزود: در کل استان هرمزگان کمتر از یک و نیم درصد از کل داوطلبان انتخابات شوراهاي شهر و روستا در هیئت‌های اجرایی رد صلاحیت شده ‌اند.

شماره خبر : ٤٧٣٤
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.