آخرین اخبار
اخبار > سنگ بناي يك جشنواره بزرگ ملي در هرمزگان نهاده شد/جشنواره ملي موج از 26 تا 28 فروردين برگزار مي شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٤٧١٦

تاریخ:1396/01/20


اخلاقي پور خبر داد:
سنگ بناي يك جشنواره بزرگ ملي در هرمزگان نهاده شد/جشنواره ملي موج از 26 تا 28 فروردين برگزار مي شود

مديركل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري هرمزگان گفت: سنگ بناي يك جشنواره بزرگ ملي با رويكرد نقش هنر در كاهش آسيب هاي اجتماعي با عنوان جشنواره ملي موج در هرمزگان نهاده شد كه از 26 تا 28 فروردين امسال در چهار بخش فيلم كوتاه، عكس، تئاتر و موسيقي برگزار مي شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومي استانداري هرمزگان، منصور اخلاقي پور در نشست كميته اجرايي جشنواره نقش هنر در كاهش آسيب هاي اجتماعي (جشنواره ملي موج) اظهار داشت: پتانسيل هاي بالقوه و بالفعل مردم استان هرمزگان در رشته هاي مختلف هنري در كشور كم نظير است و كمتر استاني را سراغ داريم كه چنين مجموعه اي از ظرفيت هاي هنري را يكجا در خود داشته باشد.

وي اضافه كرد: هرمزگان با اين ظرفيت هنري نياز داشت تا يك جشنواره هنري چند جانبه در سطح ملي و حتي بين المللي را ميزباني كند كه اين مهم با پيگيري و حمايت بهزيستي كشور ، وزارت كشور و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به ميزباني و تولي گري دانشگاه آزاد اسلامي بندرعباس اجرايي شد.

مديركل امور اجتماعي استانداري هرمزگان خاطر نشان كرد: ماهيت اين جشنواره اثرگذاري بر قشر هنرمندان براي تشويق آنها به توليد آثار هنري با رويكرد كاهش آسيب هاي اجتماعي از جمله طلاق، اعتياد، حاشيه نشيني، آسيب هاي نوپديد و ... مي باشد كه در كنار اين هدف به گونه برنامه ريزي شده تا آثار برگزيده در مناطق و محلات آسيب خيز شهر ، بوستان غدير بندرعباس، پايگاه هاي اجتماعي بهزيستي و زندان ها اجرا شود.

مديركل بهزيستي استان هرمزگان نيز در اين نشست بر كنترل محتوايي آثار برگزيده تاكيد كرد و بيان داشت: در كنار نگاه فني و كارشناسانه به جنبه ي هنري آثار ارسالي به دبيرخانه جشنواره، اين آثار به لجاظ محتوايي و از ديدگاه جامعه شناختي و روان شناختي نيز مورد بررسي قرار گيرد تا بتوانيم بيشترين بازخورد و اثربخشي را در اين زمينه داشته باشيم.

مهين عسكري يادآور شد: آثار برگزيده در اين جشنواره مي تواند در آينده مورد بهره برداري فرهنگي در مراكز بهزيستي ساير استان هاي سراسر كشور قرار گيرد كه در اين راستا مي بايست آثار دسته بندي و از ديدگاه مخاطبين خاص بهزيستي ارزيابي شوند.

معاون اجتماعي بهزيستي استان هرمزگان نيز با بيان اينكه پايگاه هاي اجتماعي بهزيستي جهت اجراي عموم آثار برگزيده، آماده سازي شده اند تاكيد كرد: قطعا ارائه بسته هاي حمايتي با پيوست فرهنگي مناسب مي تواند بر مددجويان بهزيستي اثرگذاري به مراتب بيشتري داشته باشد كه در اين رابطه آثار مورد بازبيني مجدد قرار مي گيرند.

زهرا دارابي خاطر نشان كرد: بسياري از آثار به ويژه در زمينه فيلم كوتاه و عكس، قابليت انتشار در فضاي مجازي را دارند كه مي توان از طريق اين شبكه گسترده ارتباطي ، پيام جشنواره را به عموم مردم و مخاطبين بيشتري منتقل كرد.

رييس دانشگاه آزاد اسلامي بندرعباس نيز با بيان اينكه دانشگاه بايد زنده باشد، يادآور شد: دانشگاهي زنده است كه بتواند با جامعه خود ارتباط برقرار كند كه در اين زمينه استفاده از زبان هنر يكي از بهترين و گوياترين راه هاي ارتباطي با جامعه پيرامون است.

مهدي باقري گفت: پيگيري براي برگزاري اين جشنواره از دوسال قبل كليد خورد كه توانستيم با اخذ مساعدت هاي لازم از معاون بهزيستي كشور و پيگيري امور اجتماعي استانداري هرمزگان و اخذ مساعدت از وزارت كشور آن را به سرانجام برسانيم.

دبير اجرايي جشنواره نقش هنر در كاهش آسيب هاي اجتماعي (جشنواره ملي موج) نيز اذعان داشت: آثار ارسالي به دبيرخانه اين جشنواره از 28 استان مختلف كشور بوده است كه از 11 استان آثار برگزيده وجود دارد و در مجموع بيش از 150 نفر مهمان از ساير نقاط كشور داريم.

رضا كمالي افزود: در بخش هاي فيلم، عكس و تئاتر اين جشنواره به صورت ملي برگزار شده و در بخش موسيقي تنها از استان هرمزگان پذيرش آثار داشته ايم.

وي گفت: دبيرخانه اين جشنواره از اوايل سال 95 داير و شروع به فعاليت كرده و تلاش كرديم تا در اولين سال برگزاري اين جشنواره ملي بتوانيم بالاترين كيفيت ممكن را به اجرا بگذاريم.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

شماره خبر : ٤٧١٦
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.