آخرین اخبار
اخبار > آیت الله هاشمی رفسنجانی همه وجود خود را برای انقلاب اسلامی فدا کرد/خط تدبیر و اعتدال توسط آیت الله هاشمی رفسنجانی در جامعه نهادینه شد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٣٨٦٤

تاریخ:1395/10/22


استاندار هرمزگان در مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در بندرعباس:
آیت الله هاشمی رفسنجانی همه وجود خود را برای انقلاب اسلامی فدا کرد/خط تدبیر و اعتدال توسط آیت الله هاشمی رفسنجانی در جامعه نهادینه شد

استاندار هرمزگان با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی همه وجود خود را برای انقلاب و نظام فدا کرد، گفت: ایشان در هرجایگاهی حضور می یافت آن جایگاه دارای عظمت می شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر جاسم جادری در مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی که در مسجد قدس بندرعباس برگزار شد با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی محرم راز امام راحل و مقام معظم رهبری بود، عنوان کرد: ایشان تنها سیاستمدار در کشور است که رئیس جمهور، رئیس مجلس، فرمانده جنگ، رئیس مجلس خبرگان و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است.

وی ادامه داد: آیت الله هاشمی رفسنجانی هم رئیس جمهور بود و هم رئیس جمهور ساز شد و هم رئیس مجلس بود و هم مجلس ساز شد و چهره خوشنام ایشان در قبل و بعد از انقلاب بر هیچ کس پوشیده نیست.

استاندار هرمزگان افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی درد مردم را می شناخت و یاور محرومان بود و برای خود از انقلاب چیزی جز ایثار و تلاش و فداکاری برنداشت و برخلاف مطالبی که عده ای علیه ایشان مطرح می کردند، آیت الله هاشمی رفسنجانی در مظلومیت دارفانی را وداع گفت و نه بیمارستان تخصصی داشت و نه پزشکان متخصص به دنبال او بودند.

جادری با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی همه وجود خود را برای انقلاب و نظام فدا کرد، تصریح کرد: ایشان در هرجایگاهی حضور می یافت آن جایگاه دارای عظمت می شد و عده ای برای کوچک کردن ایشان تلاش کردند اما اراده الهی بر این قرار گرفت که آیت الله هاشمی رفسنجانی با عزت زندگی کند و با عزت از دنیا برود.

وی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی مکتب ساز شد و از همان ابتدای مبارزات بر مسیر حکمت و تدبیر و عقلانیت و اعتدال پافشاری کرد و به دور از افراط و تفریط این خط را در جامعه نهادینه کرد و امروز فکر و راه او در جامعه رشد و نمو پیدا کرده است.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: ملت قدرشناس ایران به خوبی نشان دادند قدردان خدمتگزاران خویش هستند و از همه اقشار و گروه ها با حضور میلیونی در مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی با یار دیرین امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی وداع کردند.

جادری خاطرنشان کرد: امروز هم مردم شریف و ولایتمدار هرمزگان از همه اقشار در تجلیل از این چهره خدمتگزار که عمر خویش را برای اسلام و انقلاب فدا کرد در این مراسم حضور یافته اند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

شماره خبر : ٣٨٦٤
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.