آخرین اخبار
اخبار > توسعه سواحل مکران در اولویت برنامه هاي دولت قرار دارد/شهرک صنعتی ایران و چین با مساحت دو هزار هکتار در جاسک احداث مي شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٣٧٧٨

تاریخ:1395/10/19


استاندار هرمزگان:
توسعه سواحل مکران در اولویت برنامه هاي دولت قرار دارد/شهرک صنعتی ایران و چین با مساحت دو هزار هکتار در جاسک احداث مي شود

استاندار هرمزگان با بيان اينكه توسعه سواحل مکران در اولویت برنامه هاي دولت قرار دارد، گفت: برای عمران و آبادانی اين منطقه اعتبار مناسب پیش بینی شده تا شرق استان هرمزگان متحول شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر جاسم جادری در جلسه بررسي روند احداث شهرک صنعتی ایران و چین در جاسک با بيان اينكه پیگیری های خوبی برای تعیین زمین این شهرک توسط منابع طبیعی انجام شد، عنوان كرد: این پروژه اولین شهرک صنعتی مشترک ایران با یک کشور خارجی محسوب مي شود که یک برند برای هرمزگان است.

وي ادامه داد: اين شهرك صنعتي در مساحت دو هزار هکتار با مشارکت کشور چين و سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث می شود.

استاندار هرمزگان افزود: هزینه اولیه احداث این شهرک 100 میلیارد تومان پیش بینی شده است.

جادری با تاكيد بر اينكه ارزیابی های زیست محیطی برای احداث این شهرک بايد انجام شود، تصريح كرد: دستگاه های خدمات رسان همچون آب و برق بايد از هم اکنون در برنامه های خود موارد مربوط به این شهرک را پیش بینی کنند.

وي با بيان اينكه توسعه سواحل مکران در اولویت برنامه هاي دولت قرار دارد، اظهار داشت: برای عمران و آبادانی اين منطقه اعتبار مناسب پیش بینی شده تا شرق استان هرمزگان متحول شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان كرد: اجرای چندین پروژه مهم ملی از جمله احداث پالایشگاه و نیروگاه و صنایع بزرگ و شهرك صنعتي ايران و چين در شرق هرمزگان، توسعه و اشتغال و تقویت اقتصاد مردم و امنیت را به دنبال خواهد شد و تحولات بزرگی در اين منطقه ايجاد مي كند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

شماره خبر : ٣٧٧٨
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.