يکشنبه ٢٢ فروردين ١٤٠٠
آخرین اخبار
تعطیلی مشاغل گروه دو، سه و چهار در شهرستان‌های با وضعیت قرمز/واحدهای متخلف پلمپ می‌شوند/شهروندان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام جدی داشته باشند/استفاده از ماسک و عدم حضور در اماکن پرتجمع سیر بیماری را کاهش می‌دهد/افرادی که قرنطینه را رعایت نکنند مجازات قانونی می‌شوند/دورکاری دو سوم کارکنان ادارات در شهرستان‌های با وضعیت قرمز/مأموریت های غیرضرور لغو شود/فعالیت های آموزشی، فرهنگی و مراسم های مذهبی تعطیل است/برگزاری مراسم عروسی ممنوع است و دهیاران در روستاها مسئول مستقیم اجرای این قانون در روستاها هستند/فرمانداران مبادی ورودی شهرها را کنترل کنند/ورود خودروهای شخصی با پلاک بومی از شهرهای قرمز و نارنجی به سایر شهرها و ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است/تردد خودروهای شخصی از ساعت 22 تا ساعت 3 بامداد ممنوع است
اخبار > برنامه عملیاتی اقدام مشترک بازآفرینی محلات اسلام آباد و گلکنی بندرعباس تصویب شد/ارائه تسهیلات 80 میلیون تومانی برای ساخت مسکن انفرادی و تسهیلات 170 میلیون تومانی برای مشارکت در طرح های تجمیعی ساخت مسکن/معافیت 50 درصدی هزینه صدور پروانه ساخت مسکن در محله اسلام آباد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٢٦٨
تاریخ:سه شنبه ١٢ اسفند ١٣٩٩

استاندار هرمزگان در ستاد بازآفرینی شهری و شورای مسکن استان خبر داد:
برنامه عملیاتی اقدام مشترک بازآفرینی محلات اسلام آباد و گلکنی بندرعباس تصویب شد/ارائه تسهیلات 80 میلیون تومانی برای ساخت مسکن انفرادی و تسهیلات 170 میلیون تومانی برای مشارکت در طرح های تجمیعی ساخت مسکن/معافیت 50 درصدی هزینه صدور پروانه ساخت مسکن در محله اسلام آباد

استاندار هرمزگان از تصویب برنامه عملیاتی اقدام مشترک بازآفرینی محله های اسلام آباد و گلکنی بندرعباس با هدف ارتقاء کیفیت زندگی و افزایش زیست پذیری در این محلات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست ستاد بازآفرینی شهری و شورای مسکن استان هرمزگان از تصویب برنامه عملیاتی اقدام مشترک بازآفرینی محله های اسلام آباد و گلکنی بندرعباس با هدف ارتقاء کیفیت زندگی و افزایش زیست پذیری در این محلات خبر داد و اظهار داشت: در این برنامه نقش هر یک از دستگاه ها در قالب پروژه های مشخص تعیین، اولویت بندی و زمان اجرای هر یک از این پروژه ها مشخص شده است.
 
وی افزود: بر اساس این برنامه، 53پروژه در قالب برنامه های پیشگام، کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت از محل اعتبارات دستگاه های اجرایی و شورای برنامه ریزی و توسعه استان اجرایی می شود.
 
استاندار هرمزگان با اشاره به اولویت بندی انجام شده برای بازآفرینی محله اسلام آباد و گلکنی، تصریح کرد: بازگشایی معبر اصلی شرقی - غربی و معبر شمالی – جنوبی اطراف آبگیر گلنگی، صدور سند مالکیت برای پلاک ها، احداث فضای سبز و گردشگری و احیای فضای شهری اطراف آبگیر گلکنی از جمله برنامه هایی است که به ترتیب برای احیا و بازسازی بافت این دو محله اجرایی می شود.
 
دکتر همتی اضافه کرد: تا کنون بیش از 900پلاک در اسلام اباد و گلکنی سند تک برگ دریافت کرده اند و تا پایان سال 1400، 90درصد پلاک های این منطقه سند دار می شوند.
 
وی با بیان اینکه نقش تمامی دستگاه ها اعم از اجرایی، زیربنایی و اجتماعی در راستای توانمند سازی محله اسلام آباد مشخص و تدوین شده است، گفت: ظرفیت پذیری جمعیت این محله در افق 1405 بالغ بر 32هزارنفر برآورد شده و برنامه ریزی لازم در این خصوص صورت گرفته است.
 
استاندار هرمزگان ضمن قدردانی از همکاری دستگاه قضایی و شهرداری در راستای اجرای برنامه های اقدام مشترک، عنوان کرد: برای ساخت و ساز در این محله در دو قالب برنامه ریزی لازم صورت گرفته که نخست صاحبان املاک دارای سند می توانند از طریق تسهیلات بانکی پیش بینی شده برای ساخت مسکن اقدام کنند و در پرداخت هزینه های صدور پروانه حداقل از 50درصد معاف برخوردار خواهند شد که با مصوبه شورای شهر سقف این معافیت قابل افزایش است.
 
همتی اضافه کرد: در قالب انبوه سازی نیز صاحبان املاک دارای سند حداقل 170میلیون تومان تسهیلات دریافت می کنند که در سال آینده امکان افزایش این سقف اعتباری نیز وجود دارد.
 
استاندار هرمزگان، همراهی و مشارکت مردم را عامل اصلی برای احیای بافت فرسوده عنوان کرد و گفت: در محله چاهستانی ها متأسفانه استقبال مناسبی از تسهیلات ارائه شده صورت نگرفت و امیدواریم با مشارکت مردم و استفاده از برخی ازمعافیت هایی که برای احیای بافت های فرسوده در نظر گرفته شده، روند اجرای پروژه ها در این محله ها تسریع پیدا کند.

شماره خبر : ٢٤٢٦٨
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1400/01/22

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.