يکشنبه ٢٢ فروردين ١٤٠٠
آخرین اخبار
تعطیلی مشاغل گروه دو، سه و چهار در شهرستان‌های با وضعیت قرمز/واحدهای متخلف پلمپ می‌شوند/شهروندان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام جدی داشته باشند/استفاده از ماسک و عدم حضور در اماکن پرتجمع سیر بیماری را کاهش می‌دهد/افرادی که قرنطینه را رعایت نکنند مجازات قانونی می‌شوند/دورکاری دو سوم کارکنان ادارات در شهرستان‌های با وضعیت قرمز/مأموریت های غیرضرور لغو شود/فعالیت های آموزشی، فرهنگی و مراسم های مذهبی تعطیل است/برگزاری مراسم عروسی ممنوع است و دهیاران در روستاها مسئول مستقیم اجرای این قانون در روستاها هستند/فرمانداران مبادی ورودی شهرها را کنترل کنند/ورود خودروهای شخصی با پلاک بومی از شهرهای قرمز و نارنجی به سایر شهرها و ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است/تردد خودروهای شخصی از ساعت 22 تا ساعت 3 بامداد ممنوع است
اخبار > زمینه ازدواج جوانان هرمزگانی تسهیل شود/ازدواج نقش بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٢٦١
تاریخ:دوشنبه ١١ اسفند ١٣٩٩

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
زمینه ازدواج جوانان هرمزگانی تسهیل شود/ازدواج نقش بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بر لزوم تسهیل زمینه ازدواج جوانان هرمزگانی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر علی رئوفی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان هرمزگان با اشاره به اهمیت تسهیل ازدواج جوانان، عنوان کرد: در دین مبین اسلام بر تسهیل ازدواج جوانان بسیار تاکید شده است.
 
وی افزود: خانواده مهمترین و تاثیرگذارترین نهاد اجتماعی در جامعه است که با ازدواج محقق می شود.
 
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: یکی از رکن های مهم شکل گیری شخصیت انسان در خانواده است که اهمیت آن را دوچندان کرده است و در این زمینه والدین به عنوان الگو در بین فرزندان جایگاه ویژه ای دارند.
 
رئوفی تصریح کرد: از نظرات و دیدگاه های جوانان در برنامه ریزی های مرتبط با آنها بهره گرفته شود.
 
وی افزود: با شیوع ویروس کرونا در یک سال اخیر سبک زندگی در جامعه نیز تغییر کرده است و بسیاری از رسم و رسومات هزینه برای ازدواج جوانان حذف شد که نقش بسزایی در افزایش آمار ازدواج داشت و در هرمزگان با افزایش آمار ازدواج و کاهش آمار طلاق در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ همراه بود.
 
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در همین خصوص گفت: ازدواج با تشریفات سنگین تضمینی برای آن نیست و برگزاری آن با سادگی و تشریفات کمتر گره گشای بسیاری از مشکلات جوانان در شرف ازدواج خواهد بود.
 
وی با اشاره به نقش مهم دستگاه های اجرایی به ویژه دستگاه های فرهنگی در تسهیل ازدواج جوانان، اظهار داشت: مدیران با توجه به امکاناتی که در اختیار دارند می توانند در تسهیل ازدواج جوانان به ویژه جوانان شاغل در ادارات نقش مهمی ایفا کنند.
 
رئوفی گفت: در شرایط فعلی گرانی مسکن، مسائل اجتماعی، مسئولیت پذیری پایین جوانان، تبلیغات دروغین درباره زندگی فردی، وابستگی عاطفی جوانان به والدین و رواج فرزند سالاری از موانع دیگر پیش روی ازدواج جوانان است.
 
رئوفی با اشاره به ثمرات ازدواج، تصریح کرد: یکی از ثمرات مهم  ازدواج جوانان و تشکیل خانواده کاهش آسیب های اجتماعی و سلامت جامعه است که با ازدواج تضمین می شود.
 
وی افزود: اگر دلسوز کشور و آرمان های انقلاب اسلامی و نظام هستیم ضروری است موانع ازدواج جوانان را رفع و زمینه ازدواج آنها را تسهیل کنیم.
 
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان افزود: با توجه به فرهنگ غنی که مردم هرمزگان از  آن برخوردار هستند انتظار است هرمزگان در آمار ازدواج در رده های بالایی کشوری و طلاق در پایین ترین قرار گیرد.

شماره خبر : ٢٤٢٦١
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1400/01/22

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.