چهارشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > بلوار بزرگ ساحلی در شرق بندرعباس در حال اجراست و در این منطقه یک شهرک جدید در جوار بندرعباس احداث می‌شود/خانه مهندس در هرمزگان راه اندازی خواهد شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٣٨٦٧
تاریخ:سه شنبه ٧ بهمن ١٣٩٩

در نشست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با رئیس سازمان نظام مهندسی کشور اعلام شد:
بلوار بزرگ ساحلی در شرق بندرعباس در حال اجراست و در این منطقه یک شهرک جدید در جوار بندرعباس احداث می‌شود/خانه مهندس در هرمزگان راه اندازی خواهد شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با بیان اینکه بلوار بزرگ ساحلی در شرق بندرعباس در حال اجراست، از احداث یک شهرک جدید در این منطقه در جوار بندرعباس، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهندس رضا مدرس در نشست با مهندس احمد خرم رئیس سازمان نظام مهندسی کشور، عنوان کرد: حد فاصله اسکله نخل ناخدا و فرودگاه بندرعباس یک کریدور ايجاد شده و با کمک شهرداری یک بلوار ساحلی بزرگ در آن در حال اجراست و بندرعباس را از بن بست آزاد می کند.
 
وی ادامه داد: در این منطقه به دنبال ایجاد یک شهرک جدید در جوار شهر بندرعباس هستیم که آرام آرام توسعه آن انجام و رونق پیدا کند.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان تاکید کرد: سازمان نظام مهندسی و استانداری هرمزگان برای توسعه استان از هیچ همکاری دریغ نخواهند کرد و با کمک همه دستگاه های اجرایی استان به دنبال این هستیم که بتوانیم شالوده شهر جدید را ایجاد کنیم.
 
مهندس احمد خرم، رئیس سازمان نظام مهندسی کشور نیز در این نشست گفت: خانه مهندس در هرمزگان راه اندازی خواهد شد.
 
وی با تاکید با حفظ شان مهندسان، افزود: خانه مهندس با کلیه امکانات رفاهی ، تفریحی ، ورزشی ، تجاری ، هتل ، تالار و... با نماد های آبی که یادآور دریا و اقلیم هرمزگان خواهد بود و برای استفاده عموم مردم است با سرمایه گذاری سازمان نظام مهندسی کشور در مساحت سه هکتار ساخته خواهد شد. 
 
رئیس سازمان نظام مهندسی کشور تصریح کرد: مشکل مسکن ، اشتغال ، مسائل رفاهی ،  بیمه و خدمات درمانی مهندسین باید حل شود و در این خصوص نامه نگاری با وزیر انجام شده است.
 
خرم اظهار داشت: ستاد مدیریت بحران نظام مهندسی تشکیل خواهد شد چون مهندسین می توانند در پیشگیری از بلایای طبیعی نقش مهمی داشته باشند و ما قانونا وظیفه داریم در بلایای طبیعی با دستگاه ها  همکاری کنیم.
 
در این نشست تعمیر و نگهداری تعدادی از ساختمان های با ارزش و اهمیت در اولویت اول با همکاری شهرداری برای مبحث 22 در دستور کار قرار گرفت.
 
موضوعات مربوط به احداث شهر جدید در بلوار ساحلی حدفاصل فرودگاه – اسکله نخل ناخدا، صادرات خدمات مهندسی هرمزگان به عمان ، ارتقای شان مهندسین مورد بحث و بررسی و تبادل ‌نظر قرار گرفت و حاضرین بر تعامل و همکاری‌های دوطرفه تأکید کردند.
 
همچنين رئیس سازمان نظام مهندسی کشور با اهدای لوحی از معاون عمرانی استانداری هرمزگان، مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان و شهردار بندرعباس تقدیر کرد.

شماره خبر : ٢٣٨٦٧
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/12/13

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.