چهارشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > فرمانداران تمامی امکانات را برای مقابله با پشه آئدس به کار بگیرند/ضرورت آگاهی بخشی جامعه در خصوص مخاطرات پشه آئدس


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٣٨١٤
تاریخ:جمعه ٣ بهمن ١٣٩٩

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
فرمانداران تمامی امکانات را برای مقابله با پشه آئدس به کار بگیرند/ضرورت آگاهی بخشی جامعه در خصوص مخاطرات پشه آئدس

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: فرمانداران تمامی امکانات را برای مقابله با پشه آئدس به کار بگیرند.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر علی رئوفی در جلسه کارگروه امنیت و سلامت غذایی استان هرمزگان با محوریت مبارزه با پشه آئدس با حضور کارشناسانی از حوزه مبارزه با مالاریا وزارت بهداشت و مدیران حوزه بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان، نیروی انتظامی و فرمانداران غرب استان هرمزگان با اشاره به اهمیت مبارزه با این پشه، عنوان کرد: با توجه به حساسیت موضوع و مشاهده پشه آئدس در کشورهای همسایه، فرمانداران سریعا کارگروه های امنیت و سلامت غذایی شهرستان ها را برای اتخاد اقدامات پیشگیرانه و مقابله ای با این پشه را بسیج کنند.
 
وی افزود: فرمانداران به صورت هفتگی جلسات کارگروه امنیت و سلامت غذایی شهرستان ها را تشکیل و اطلاع رسانی مناسب در این خصوص بعمل آورند.
 
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: آموزش و آگاهی بخشی جامعه نقش بسزایی در مقابله و پیشگیری از شیوع و ورود پشه آئدس دارد.
 
رئوفی تصریح کرد: در ضدعفونی مناطق در معرض خطر شیوع پشه آئدس کلیه دستگاه های اجرایی و فرمانداران با دانشگاه علوم پزشکی استان همکاری کنند.
 
وی گفت: شهرداران و دهیاری ها با مدیریت فرمانداران و بخشداران در روند مبارزه و مقابله با پشه آئدس همکاری کنند.
 
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: رصد اقدامات در حوزه مقابله با پشه آئدس به صورت جدی در دستور کار استانداری است و عملکرد دستگاه در این زمینه ارزیابی می شود.

شماره خبر : ٢٣٨١٤
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/12/13

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.