چهارشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > مرکز تحقیقات کشاورزی نیازمند تحول است/ضرورت توسعه کشت های گلخانه ای با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت/بیمه محصولات کشاورزی تقویت شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٣٨٠٦
تاریخ:پنج شنبه ٢ بهمن ١٣٩٩

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان:
مرکز تحقیقات کشاورزی نیازمند تحول است/ضرورت توسعه کشت های گلخانه ای با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت/بیمه محصولات کشاورزی تقویت شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: مرکز تحقیقات کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی برای حمایت از کشاورزان نیازمند تقویت و تحول است.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر ایرج حیدری در نشست با باغداران و گلخانه داران شهرستان رودان، با حضور رئیس و اعضای کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ، نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و معاونین وزرای جهاد کشاورزی و نیرو با تاکید بر مرکز تحقیقات کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی، عنوان کرد: حوزه تحقیقات کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی نیازمند تقویت ویژه است تا کشاورزان متضرر نشوند.
 
وی در همین رابطه افزود: از بین رفتن سرمایه های کشاورزان در پی بروز آفات و حوادث نشان از نبود تحقیقات مناسب علمی است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان و تصریح کرد: در صورت توسعه روش های جدید علمی در بخش کشاورزی  شاهد تحمیل خسارت ها نظیر آفات درختان لیمو و مرکبات و مزارع کشاورزی نخواهیم بود و یا به حداقل می رسد.
 
حیدری افزود: در صورت پیش بینی دقیق تغییرات آب و هوایی و اتخاذ تدابیر مناسب پیشگیری شاهد کاهش خسارت های وارده در بخش کشاورزی خواهیم بود.
 
وی اظهار داشت: تحقیقات در بخش کشاورزی ضروری است به دانشگاه ها سپرده شود تا کارآمد و با خروجی مناسب باشد و وزارتخانه تنها به حوزه اجرایی بپردازد.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان و گفت: بودجه دستگاه های اجرایی در حوزه تحقیقات و پژوهش ناچیز است.
 
حیدری تصریح کرد: حمایت از کشاورزان جنوب کشور به ویژه هرمزگان با توسعه کشت های گلخانه ای با اعطا تسهیلات مناسب یارانه ای به صورت جدی در دستور کار مجلس قرار گیرد. 
 
وی افزود: سیاستی که مجلس و دولت در اعطای تسهیلات یارانه ای به بخش آبیاری تحت فشار دنبال کردند با توجه ظرفیت هایی که هرمزگان در زمینه کشت های گلخانه ای دارد با اعطای تسهیلات مناسب یارانه ای این نو کشت به صورت ویژه حمایت و توسعه داده شود.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: محصولات کشاورزی تولیدی در هرمزگان موضوع مهم دیگری است که نیازمند توجه است.
 
وی گفت: در زمینه بازار هدف، بازاریابی و صادرات باید وحدت رویه مشخص حاکم باشد.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان اظهار داشت: رعایت تقویم های زراعی در مناطق مختلف کشور و جلوگیری از کشت همزمان محصولات موضوع مهم دیگری است که جهاد کشاورزی باید دنبال کند.
 
شایان ذکر است؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در جریان سفر به شهرستان رودان به همراه رئیس و اعضای کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی و معاونین وزرای جهاد کشاورزی و نیرو و مدیران ارشد استانی از چند گلخانه تولید محصولات کشاورزی، مزرعه پرورش ماهیان خاویاری، مرکز تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان رودان بازدید کرد.
 
همچنین معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان و هیات همراه با حضور در جمع کشاورزان بخش جغین شهرستان رودان در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار گرفتند.
 

شماره خبر : ٢٣٨٠٦
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/12/13

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.