چهارشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > پیشگیری از وقوع بحران جمعیت نیازمند مشارکت و همکاری همگانی است/ضرورت ترویج آموزش های صحیح جمعیتی


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٣٧٩٢
تاریخ:چهارشنبه ١ بهمن ١٣٩٩

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
پیشگیری از وقوع بحران جمعیت نیازمند مشارکت و همکاری همگانی است/ضرورت ترویج آموزش های صحیح جمعیتی

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: پیشگیری از وقوع بحران جمعیت نیازمند فرهنگ سازی و مشارکت همگانی است.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر علی رئوفی در نشست شورای راهبری جمعیت استان هرمزگان با اشاره به اهمیت پیشگیری از وقوع بحران جمعیت، عنوان کرد: شناسایی بحران ها پیش از وقوع نقش مهمی در کاهش هزینه های پیشگیری و درمان دارد.
 
وی افزود: سیاست هایی که از دهه شصت در زمینه کنترل جمعیت به روش های  مختلف صورت گرفت اکنون پیامد های خود را  در جامعه دارد نشان می دهد.
 
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: اینکه کشور تا بحران جمعیت فاصله دارد فرصت مغتنمی است تا با اتخاذ سیاست های درست و ارائه آموزش های صحیح از وقوع بحران جمعیت در ۲۰ سال آینده پیشگیری شود.
 
رئوفی در همین رابطه گفت: برای پیشگیری از وقوع بحران جمعیت از هم اکنون باید فرصت را مغتنم شمرد و با برنامه ریزی مناسب و بسیج امکانات نظیر صداوسیما، رسانه های جمعی، نخبگان، روحانیون ، ائمه جمعه و جماعات برای نهادینه سازی فرهنگ افزایش جمعیت بهره گرفت تا رویکرد به تدریج تغییر کند.
 
وی تصریح کرد: در سال های اخیر با تغییر سبک زندگی و رفاه افزایش سطح توقعات نسل جدید را در پی داشته است و شاهد فرهنگ تک فرزندی در بین خانواده ها هستیم که نیازمند بازنگری است.
 
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان افزود: شورای راهبردی جمعیت استان با اداره کل ثبت احوال برای تحقق اهداف این اداره کل در حوزه جمعیت همکاری کنند.
 
رئوفی اظهار داشت: خروجی جلسات شورای راهبردی جمعیت استان در متن جامعه ملموس باشد.
 
وی افزود: فضای مجازی ظرفیت مناسبی برای تبلیغ سیاست های صحیح جمعیتی و ارائه آموزش های لازم به مردم است و در برنامه ریزی ها از این ظرفیت بهره گرفته شود.

شماره خبر : ٢٣٧٩٢
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/12/13

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.