پنج شنبه ١٦ مرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > اختصاص آب سدها جهت توسعه کشاورزی از بزرگترین اقدامات دولت در شهرستان میناب است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٢١٤٤

تاریخ:1399/05/02


دکتر همتی در آیین بهره‌برداری از شبکه آبیاری تحت فشار اراضی کشاورزی دشت میناب از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور:
اختصاص آب سدها جهت توسعه کشاورزی از بزرگترین اقدامات دولت در شهرستان میناب است

استاندار هرمزگان تامین آب کشاورزی از طریق اختصاص آب سدهای استقلال و سرنی شهرستان میناب و شمیل و نیان را از بزرگترین اقدامات دولت برای این منطقه دانست.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در آیین بهره‌برداری از شبکه آبیاری تحت فشار اراضی کشاورزی دشت میناب که از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور برگزار شد، با اشاره به ظرفیت‌های گسترده کشاورزی در هرمزگان به ویژه در شهرستان میناب، عنوان کرد: شهرستان میناب دارای ۴۳ هزار هکتار اراضی کشاورزی و ۱۷ هزار بهره‌بردار در این حوزه است.
 
وی ادامه داد: با احداث آب شیرین کن های بزرگ در بندرعباس، آب شرب شهرستان های بندرعباس و بندرخمیر از طریق این آب شیرین کن ها تامین می‌شود.
 
استاندار هرمزگان افزود: با این اقدام، بخش عمده آب سدهای استقلال و سرنی شهرستان میناب و شمیل و نیان شهرستان بندرعباس، جهت کشاورزی به ویژه در دشت میناب، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
همتی تصریح کرد: تامین آب کشاورزی از طریق سدهای استقلال، سرنی، شمیل و نیان، از بزرگترین اقدامات دولت برای این منطقه است.

شماره خبر : ٢٢١٤٤
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/05/15

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.