پنج شنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > ساماندهی شناورهای سبک از اولویت های مهم مدیریت سواحل استان است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٢١٠١

تاریخ:چهارشنبه ٢٥ تير ١٣٩٩


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان:
ساماندهی شناورهای سبک از اولویت های مهم مدیریت سواحل استان است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: با توجه به اینکه بیشترین شناورهای سبک کشور در استان هرمزگان وجود دارد، به منظور خدمات رسانی هر چه بیشتر به این شناورها ضروری است که این ساماندهی هرچه سریعتر انجام پذیرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، رضا مدرس در جلسه ساماندهی و مدیریت سواحل استان هرمزگان ضمن اعلام این مطلب، افزود: در این راستا کارگروهی تشکیل خواهد شد و اطلاعاتی مربوط به شناورهای فاقد شماره ثبت شناسایی، ساماندهی و تقسیم کار بین دستگاهی صورت خواهد گرفت.
 
وی اضافه کرد: تفکیک شناورها بر اساس دو حوزه شیلات و گردشگری صورت خواهد گرفت و به سازمان بنادر و دریانوردی معرفی و اقدامات لازم در خصوص ثبت آنها انجام خواهد گرفت و این یکی از نکات مهم و مثبتی است که بر ادامه امرار معاش و تخصیص سوخت شناوره اهمیت ویژه ای دارد.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با اشاره به موج شکن های سواحل استان، گفت: موج شکن هایی که در سواحل استان بدون هیچ نظارتی فعال هستند بزودی ساماندهی و تحت نظارت قرار می گیرند.
 
مدرس تصریح کرد: انتخاب جزیره ابوموسی به عنوان "بندرثبت" کشتی های تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران نیز درحال پیگیری است و بحث گردشگری در جزیره ابوموسی نیز در دستور کار قرار گرفته است.
 
وی خاطرنشان کرد: اداره کل شیلات هرمزگان و شهرداری بندرعباس با توافق و جانمایی بخشی از ساحل شهر بندرعباس؛ شرایط را برای سرمایه گذاری جهت ایجاد زیرساخت های تفریحی و گردشگری در بخشی از ساحل این شهر را تسهیل می کنند.

شماره خبر : ٢٢١٠١
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/11/08

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.