پنج شنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات و جرایم بهداشتی در هرمزگان راه‌اندازی می‌شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٢٠٨٤

تاریخ:شنبه ٢١ تير ١٣٩٩


دکتر همتی در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا:
شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات و جرایم بهداشتی در هرمزگان راه‌اندازی می‌شود

استاندار هرمزگان از راه‌اندازی شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات و جرایم بهداشتی در هرمزگان خبر داد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، عنوان کرد: با همکاری مجموعه دستگاه قضایی و دادگستری کل استان هرمزگان، شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات و جرایم نقص پروتکل های بهداشتی در راستای مقابله جدی با کرونا در هرمزگان، راه اندازی می‌شود.
 
وی ادامه داد: نیروی انتظامی، بازرسان بهداشت و درمان، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها در صورت مشاهده تخلفات از جمله برگزاری مراسمات عروسی و عزا و هرگونه تجمع و همچنین عدم رعایت و نقص دستورالعمل های بهداشتی، پرونده را به دستگاه قضایی ارجاع می‌دهند و این پرونده ها به سرعت و خارج از نوبت رسیدگی و مطابق قانون با متخلفان برخورد قاطع خواهد شد.
 
استاندار هرمزگان افزود: مردم نیز در صورت مشاهده تجمعات، برگزاری مراسم عروسی و عزا و نقص و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، نسبت به ارائه گزارش به نیروی انتظامی اقدام و نیروی انتظامی با تشکیل پرونده برای متخلفان آنان را به دستگاه قضا معرفی خواهد کرد.
 
همتی تصریح کرد: آزمون های سراسری پیش‌رو از جمله آزمون دکتری، کارشناسی ارشد، کنکور سراسری و فنی و حرفه ای، با اتخاذ تدابیر مناسب در همه شهرستان‌های استان هرمزگان برگزار می شود. 
 
وی گفت: برای کاهش تجمع در هر شهرستان چندین نقطه و مکان برای برگزاری آزمون آماده و تمامی پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری باید به صورت دقیق در هنگام برگزاری این آزمون ها رعایت شود.
 
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان موظف است پاسخ تست مثبت افراد مبتلا به کرونا را سریعاً به محل کار و خانواده آنها اعلام کند تا اصول قرنطینه و رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری در خصوص این افراد به شکل مناسب انجام شود.
 
همتی اظهار داشت: مرخصی کارکنان صنایع، بنگاه‌ها، ادارات و سازمان ها با ارائه گزارش تست مثبت کرونا و تایید علائم بالینی از سوی پزشک معتمد مورد تایید خواهد بود.
 
وی اضافه کرد: در تمامی محیط‌های کار استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجباری است و در صورتی که تعداد زیادی از کارکنان یک بنگاه اقتصادی و تولیدی، دستگاه اجرایی و سازمان به کرونا مبتلا شوند، مدیر آن مجموعه در این خصوص مسئولیت جدی دارد و باید پاسخگو باشد.
 
استاندار هرمزگان بیان داشت: در تمامی مکان‌ها به ویژه محل های ارائه خدمات عمومی، رعایت اصول فاصله گذاری، بهداشتی و استفاده از ماسک با نظارت دقیق و جدی بازرسین باید انجام شود.
 
همتی عنوان کرد: ارائه خدمات در مراکز شماره گذاری پلاک خودرو به صورت زوج و فرد انجام می‌شود تا تجمع در این محل ها کاهش یابد.
 
وی گفت: تمامی محدودیت های مقابله با کرونا که در هفته گذشته در استان اجرایی شد، مدت یک هفته دیگر نیز تمدید و اعمال می شود.
 
استاندار هرمزگان یادآور شد: فرهنگ استفاده از ماسک باید بسیار بیشتر در جامعه ترویج یابد و همه از ماسک استفاده کنند.

شماره خبر : ٢٢٠٨٤
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/11/08

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.