پنج شنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > هرمزگان استانی توانمند و دارای نقشی بسیار مهم در عرصه پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی است/بیش از ۶۰ درصد فرآورده‌های نفتی کشورمان در هرمزگان تولید و به سراسر کشور منتقل می‌شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٢٠٧٩

تاریخ:پنج شنبه ١٩ تير ١٣٩٩


استاندار هرمزگان در نشست با مدیران شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی هرمزگان:
هرمزگان استانی توانمند و دارای نقشی بسیار مهم در عرصه پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی است/بیش از ۶۰ درصد فرآورده‌های نفتی کشورمان در هرمزگان تولید و به سراسر کشور منتقل می‌شود

استاندار هرمزگان گفت: هرمزگان نقش بسیار مهمی در حوزه پالایش و پخش فرآورده های نفتی در کشور دارد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست با مدیران شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان هرمزگان با اشاره به شرایط خوب فعالیت‌های حوزه پالایش و پخش فرآورده های نفتی در این استان، عنوان کرد: با فعالیت دو پالایشگاه بزرگ ستاره خلیج فارس و نفت بندرعباس در هرمزگان، بیش از ۶۰ درصد از فرآورده‌های نفتی کشور به ویژه بنزین در هرمزگان تولید و به سراسر کشور منتقل می شود.
 
وی ادامه داد: فعالیت های گسترده پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با تلاش شبانه‌روزی کارکنان این مجموعه در هرمزگان در حال انجام است و از همه این بزرگواران تشکر و قدردانی می نمایم.
 
استاندار هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان نقش بسیار مهمی در حوزه پالایش و پخش فرآورده های نفتی در کشور دارد، افزود: در حوزه صادرات فرآورده‌های نفتی نیز با ایجاد اسکله‌های مناسب در این استان و همچنین احداث مخازن، اقدامات خوبی صورت گرفته است.
 
همتی تصریح کرد: این اقدامات مهم با تکیه بر دانش نیروهای داخلی رقم خورده و هرمزگان به استانی توانمند در عرصه پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تبدیل شده است.
 
وی گفت: ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس که بخش عمده‌ای از بنزین مورد نیاز کشور در آن تولید می شود به دست توانای جوانان و مهندسین کشورمان رقم خورد و این پالایشگاه مصداق واقعی اقتصاد مقاومتی در کشورمان محسوب می‌شود.

شماره خبر : ٢٢٠٧٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/11/08

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.