پنج شنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > برای توسعه فعالیت های شیلاتی در هرمزگان برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تدوین و اجرایی شود/لزوم تکمیل زنجیره های تولید و بومی سازی تجهیزات و تكنولوژی پرورش ماهی و میگو


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٢٠٧٧

تاریخ:پنج شنبه ١٩ تير ١٣٩٩


دکتر همتی در گروه کاری توسعه فعالیت های شیلاتی استان:
برای توسعه فعالیت های شیلاتی در هرمزگان برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تدوین و اجرایی شود/لزوم تکمیل زنجیره های تولید و بومی سازی تجهیزات و تكنولوژی پرورش ماهی و میگو

استاندار هرمزگان گفت: توسعه فعالیت های شیلاتی در هرمزگان نیازمند تدوین و اجرای برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فريدون همتی در نشست گروه کاری توسعه فعالیت های شیلاتی استان هرمزگان، با بیان اینکه استان هرمزگان موقعیت بی نظیری برای فعالیت های شیلاتی از جمله پرورش میگو و ماهی دارد، عنوان کرد: باید برای افق کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، برنامه هایی تدوین و اجرایی شود، به گونه ای که با حفظ ذخایر و منابع پایه، توسعه فعالیت های شیلاتی را به دنبال داشته باشد.
 
وی ادامه داد: توجه به تکمیل زنجیره های تولید در این بخش لازم و ضروری است و باید کل زنجیره تولید از تامین نهاده ها و تجهیزات تا بازار مصرف و صادرات را مورد توجه قرار داد.
 
استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه یکی از موضوعات مهم بومی سازی تکنولوژی های مورد نیاز در این بخش می باشد، افزود: تجهیزات پرورش ماهی در دریا، که به عنوان یکی از فعالیت های رو به توسعه بوده و با توجه به ظرفیت های موجود در استان هرمزگان است با استفاده از موسسات دانش بنیان و افراد توانمند جهت بومی سازی تکنولوژی مورد نیاز مورد توجه جدی قرار گیرد.
 
همتی تصریح کرد: همچنین تولید و تامین لارو ماهی و میگو مورد توجه جدی قرار گیرد و نیاز طرح های پرورش میگو و ماهی تامین شود.
 
وی گفت: باید به سرعت واحدهای صنعتی شیلاتی که راکد و یا نیمه فعال هستند، شناسایی و جهت فعالیت این واحدها با ظرفیت کامل برنامه ریزی شود.
 
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: قابلیت های صادراتی تولیدات شیلاتی و ارز آوری آن یکی از موضوعاتی است که به طور جدی باید مورد توجه قرار گیرد.

شماره خبر : ٢٢٠٧٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/11/08

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.