پنج شنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > ضرورت توجه ویژه به اقتصاد دریا محور/طرح‌های پرورش ماهی و میگو باید مورد حمایت بیشتری قرار گیرند/لزوم رفع مشکلات تجارت ملوانی/صنعت کشتی سازی در هرمزگان از زیرساخت های مهم کشور است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٢٠٧٦

تاریخ:چهارشنبه ١٨ تير ١٣٩٩


استاندار هرمزگان در نشست استانداران سراسر کشور با معاون اول رئیس جمهور و وزیر کشور مطرح کرد:
ضرورت توجه ویژه به اقتصاد دریا محور/طرح‌های پرورش ماهی و میگو باید مورد حمایت بیشتری قرار گیرند/لزوم رفع مشکلات تجارت ملوانی/صنعت کشتی سازی در هرمزگان از زیرساخت های مهم کشور است

استاندار هرمزگان بر اهمیت و ضرورت توجه ویژه به اقتصاد دریا محور تاکید کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست استانداران سراسر کشور با معاون اول رئیس جمهور و وزیر کشور که از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به اهمیت و ضرورت توجه ویژه به اقتصاد دریا محور، عنوان کرد: پرورش ماهی و میگو دو ظرفیت بسیار مهم در راستای ایجاد اشتغال، درآمدزایی و ارزآوری در استان های ساحلی جنوب کشور به ویژه هرمزگان محسوب می‌شوند.
 
وی ادامه داد: باید با تخصیص منابع از این حوزه حمایت صورت گیرد تا جهش خوبی در زمینه پرورش ماهی و میگو ایجاد شود که این امر موجب اشتغالزایی و تثبیت و افزایش جمعیت در نوار ساحلی جنوب کشور خواهد شد.
 
استاندار هرمزگان به ظرفیت تجارت ملوانی در سواحل جنوب کشور اشاره کرد و افزود: خواهان ایجاد کمیته‌ای متشکل از وزارت کشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی جهت رفع مشکلات و اجرایی شدن مناسب آیین نامه قانون تجارت ملوانی هستیم.
 
همتی تصریح کرد: از این طریق امکان صادرات محصولات تولیدی در استان و در مقابل آن واردات کالاهای مورد نیاز با استفاده از ظرفیت لنج ها و ملوانان هرمزگان و سایر استان‌های جنوبی کشور وجود دارد که موجب ایجاد اشتغال نیز خواهد شد.
 
وی ظرفیت صنعت کشتی سازی در هرمزگان را از زیرساخت های مهم برای کشور دانست و بیان داشت: توانایی وسیعی در حوزه مهندسی و نیروهای فنی در عرصه کشتی سازی در هرمزگان وجود دارد.
 
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: برای نخستین بار تعمیر کشتی های ۳۳۰ هزار تنی در مجتمع کشتی سازی بندرعباس انجام شد و توانمندی بسیاری در حوزه ساخت کشتی نیز در این مجموعه وجود دارد که برای حمایت بیشتر از این صنعت کارگروهی به زودی راه اندازی می‌شود.

شماره خبر : ٢٢٠٧٦
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/11/08

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.