پنج شنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > بررسی و پیگیری احداث سه شهر جدید در هرمزگان


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٢٠٦٠

تاریخ:دوشنبه ١٦ تير ١٣٩٩


در نشست استاندار هرمزگان با معاونین وزیر راه و شهرسازی انجام شد؛
بررسی و پیگیری احداث سه شهر جدید در هرمزگان

جلسه هماهنگی، بررسی و پیگیری طرح‌های احداث شهر جدید مکران در جاسک، شهرک جدید مسکونی و گردشگری بین بندر چارک و بندر آفتاب و شهر جدید در غرب جزیره قشم، با حضور دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان، مهندس فرزانه صادق مالواجرد معاون شهرسازی و معماری وزير راه و شهرسازی و دبير شورای عالی شهرسازی و معماری ايران، مهندس حبیب الله طاهرخانی معاون وزير راه و شهرسازی و مديرعامل شرکت عمران شهرهای جديد ايران و مهندس رضا مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان، روز دوشنبه در تهران برگزار شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، استاندار هرمزگان در این نشست به ارائه گزارشی از بررسی و ارائه این طرح ها توسط مشاورین در کارگروه های تخصصی و شورای برنامه ریزی استان، پرداخت.
 
وی ادامه داد: این طرح ها به صورت ویژه و فوق العاده در دستور کار شورای عالی معماری و شهرسازی قرار دارند که پس از انجام فرآیند قانونی، اجرایی خواهند شد.
 
همتی تصریح کرد: در استان هرمزگان در کمتر از دوماه فرآیند استعلامات مربوط به این شهرهای جدید انجام شده و آماده مرحله عملیات اجرایی می‌شوند.
 
استاندار هرمزگان بیان داشت: شهر جدید اسلامی مکران با توجه به طرح های توسعه منطقه مکران و اسکان قابل توجه جمعیت در این منطقه در راستای سیاست‌های توسعه سواحل مکران احداث می‌شود و در افق ۲۰ ساله ظرفیت استقرار ۲۰۰ هزار نفر جمعیت را خواهد داشت.
 
وی خاطرنشان کرد: شهرک جدید مسکونی و گردشگری دوتیس در غرب هرمزگان، نیز با هدف پشتیبانی از جزیره کیش در منطقه‌ای بین بندر چارک و بندر آفتاب در شهرستان بندرلنگه احداث می‌شود که ظرفیت اسکان ۱۰ هزار نفر با اولویت نیروهای کار جزیره کیش را دارد.

شماره خبر : ٢٢٠٦٠
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/11/08

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.